Bratislavada O’zbekiston-Slovakiya biznes-forumi bo’lib o’tdi
Slovakiya poytaxti Bratislava shahrida O’zbekiston-Slovakiya biznes-forumi bo’lib o’tdi. Tadbirda O‘zbekistonning to‘qimachilik, qurilish, qishloq xo‘jaligi, energetika kabi sohalaridagi qator yetakchi tadbirkorlari ishtirok etdi.
Shuningdek, tadbir doirasida Savdo-sanoat palatasi aʼzolari va ikki mamlakat ishbilarmon doiralari oʻrtasida B2B formatidagi uchrashuvlar boʻlib oʻtdi, jumladan, Slovakiyaning “Eustream”, “Slovnaft”, “Meditop”, “Tatra banka”, “Stredoslovenská energetika Holding” kabi yetakchi kompaniyalari rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazilib, bir qator kelishuvlarga erishildi.
Ta’kidlash joizki, Slovakiya va O‘zbekiston hukumati hamda ishbilarmon doiralarining aniq amaliy natijalarga erishishga va erishilgan kelishuvlarni muvaffaqiyatli amalga oshirishga tayyorligi o‘zaro manfaatli O‘zbekiston-Slovakiya sherikligini yanada kengaytirish uchun asos bo‘lib xizmat qiladi.

В Братиславе прошел Узбекско-Словацкий бизнес-форум
В столице Словакии городе Братислава состоялся узбекско-словацкий бизнес форум. На мероприятии приняли участие ряд ведущих предпринимателей Узбекистана в таких сферах, как текстиль, строительство, сельское хозяйство и энергетика.
Также в рамках мероприятия состоялись встречи в формате В2В между членами Торгово-промышленной палаты и деловыми кругами двух стран, в частности, с руководителями ведущих словацких компаний таких, как “Eustream”, “Slovnaft”, “Meditop”, “Tatra banka”, “Stredoslovenská energetika Holding” в ходе которых были достигнуты ряд договоренностей.
Стоит отметить, что настрой правительственных и деловых кругов Словакии и Узбекистана на достижение конкретных практических результатов и успешную реализацию достигнутых договоренностей служит основой для дальнейшего расширения взаимовыгодного узбекско-словацкого партнерства.