Ozarbayjon-O’zbekiston biznes-forumi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Ozarbayjonga davlat tashrifi arafasida 21-avgust kuni Boku shahrida ikki mamlakatning 250 dan ortiq yetakchi kompaniyalari vakillari ishtirokida biznes-forum bo’lib o’tdi.
O’zbekiston-Ozarbayjon hamkorligi keyingi yillarda jadal, izchil rivojlanib borayotgani qayd etildi. 2022-yilda o‘zaro tovar ayirboshlash hajmi 6 barobarga, joriy yil boshidan esa yana 40 foizga oshdi. Keyingi yillarda qo‘shma korxonalar soni 4 baravar ko‘paydi. Bugungi kunda O‘zbekistonda Ozarbayjon kapitali ishtirokidagi 200 dan ortiq korxona faoliyat yuritmoqda.
Biznes-forum doirasida “B2B” va “G2B” formatlarida uchrashuvlar boʻlib oʻtdi, shuningdek, tadbir yakunlari boʻyicha bir qator yirik savdo shartnomalari va investitsiyaviy bitimlar imzolandi.

Бизнес-форум Азербайджан-Узбекистан
21 августа в преддверии государственного визита Президента Республики Узбекистан в Азербайджане в г.Баку прошел бизнес-форум с участием свыше 250 представителей ведущих компаний двух стран.
Отмечалось, что узбекско-азербайджанское партнёрство в последние годы приобрело динамичный, устойчиво растущий характер. Товарооборот итогам 2022 года увеличился в 6 раз, а с начала этого года – ещё на 40%. За последние годы количество совместных предприятий выросло в 4 раза. На сегодняшний день в Узбекистане функционируют свыше 200 предприятий с азербайджанским капиталом.
На полях бизнес-форума прошли встречи в формате «B2B» и «G2B», а по итогам был подписан солидный пакет торговых контрактов и инвестиционных соглашений.