Ozarbayjonning “Absheron Tijaret Markazi” qurilish kompaniyasi rahbariyati bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Ozarbayjon Respublikasiga tashrif doirasida joriy yilning 23 avgust kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi vakillari va “Absheron Tijaret Markazi” qurilish kompaniyasi rahbariyati o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvdan ko‘zlangan maqsad korxona faoliyati bilan yaqindan tanishish, shuningdek, mahalliy mahsulotlarimizni ushbu korxona omborlariga joylashtirish masalalarini muhokama qilishdan iborat edi.
Uchrashuvda tomonlar qurilish sohasida ishbilarmon hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qildi, shuningdek, Savdo-sanoat palatasi vakillari tovarlarni saqlash va sotishga mo‘ljallangan obyekt infratuzilmasi bilan tanishdi.
Shuningdek, tomonlar O‘zbekiston tovarlarini Ozarbayjon va uchinchi davlatlar bozorlariga eksport qilish maqsadida to‘qimachilik sanoati, elektrotexnika va qurilish kabi sohalarda o‘zbek mahsulotlarini joylashtirish uchun bino ijarasi imkoniyatlarini muhokama qildi.

Состоялась встреча с руководством строительной компании Азербайджана «Absheron Tijaret Markazi»
23 августа т.г. в ходе визита в Азербайджанскую Республику состоялась встреча между представителями Торгово-промышленной палаты Узбекистана и руководством строительной компании «Absheron Tijaret Markazi».
Целью встречи было ознакомление с деятельностью компании, а также обсуждение вопросов размещения отечественной продукции на складах компании.
В ходе встречи стороны обсудили перспективные направления делового сотрудничества в сфере строительной промышленности. Представители Торгово-промышленной палаты были ознакомлены с инфраструктурой объекта, предназначенного для хранения и реализации товаров.
Также стороны обсудили возможность аренды здания для размещения узбекской продукции в таких сферах, как текстильная промышленность, электротехника и строительство в целях экспорта узбекских товаров на рынки Азербайджана и третьих стран.