Savdo-sanoat palatasi huzurida Elektrotexnika masalalari qo’mitasi tuzildi
Xususan, davlatimiz rahbarining 23.01.2023 yildagi PQ-15-sonli “Savdo-sanoat palatasi faoliyatini yanada takomillashtirish bo’yicha qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida”gi qaroriga ko’ra, Savdo-sanoat palatasi huzurida Elektrotexnika masalalari qo’mitasi tashkil etildi.
Joriy yilning 24 avgust kuni “O’zeltexsanoat” uyushmasida ushbu qo’mitaning ilk qo’shma yig’ilishi bo’lib o’tdi. Tadbirda Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o’rinbosari Islom Jasimov, “O’zeltexsanoat” uyushmasi raisining o’rinbosari Abror Boyev, yangi tashkil etilgan qo’mita a’zolari, tadbirkorlar va soha mutaxassislari ishtirok etdi.
Uchrashuvda jamoatchilik asosida tashkil etilgan qo’mitaning vazifalari, tuzilishidan ko’zlangan maqsadi va boshqa ko’plab mavzularda taqdimotlar o'tkazildi, shuningdek, qo’mita raisligiga nomzod ma’qullandi.
Qarorga ko‘ra, Savdo-sanoat palatasi huzurida jamoatchilik asosida tashkil etilayotgan qo‘mitalar raislari Palata raisining tegishli sohalar kesimida maslahatchilari etib tayinlandi.

При Торгово-промышленной палате создан Комитет по электротехническим вопросам
В нашей стране прилагаются усилия по созданию большего количества возможностей для предпринимателей, по поиску быстрых решений проблем и вопросов, с которыми сталкиваются представители деловых кругов.
В частности, согласно постановлению главы государства от 23.01.2023 года № ПП-15 “О дополнительных мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности Торгово-промышленной палаты”, при Торгово-промышленной палате создан Комитет по электротехническим вопросам.
24 августа т.г. в ассоциации «Узэлтехсаноат» состоялось первое совместное заседание данного комитета. В мероприятии приняли участие первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Ислам Джасимов, заместитель председателя ассоциации «Узэлтехсаноат» Аброр Боев, члены нового комитета, предприниматели и эксперты отрасли.
На заседании были заслушаны доклады о задачах комитета созданной на основе общественности, целях ее структуры и многих других темах, а также была утверждена кандидатура на пост председателя комитета.
Согласно решению, председатели комитетов, созданных при ТПП на основе общественности назначаются советниками Председателя Палаты по соответсвующим отраслям.