Qozog‘iston tadbirkor ayollar delegatsiyasi O‘zbekistonda
Turkiy davlatlar ittifoqi tashkilotiga a’zo mamlakatlar tadbirkor ayollar qo‘mitasi Qozog‘iston delegatsiyasi Toshkentga tashrif buyurdi. Ushbu tashrif doirasida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi “ProFit” ishbilarmon ayollar klubi bilan hamkorlikda ikki davlat tadbirkor ayollari o‘rtasida uchrashuvlar tashkil etdi.
Mazkur tashrifdan ko‘zlangan maqsad mikro va kichik biznes sohasida yangi hamkorlik aloqalarini o‘rnatish, xususan, O‘zbekistondagi ishbilarmon ayollarning mikrobiznesi hamda an’analarimiz bilan yaqindan tanishish, shuningdek, potensial hamkorlarni izlashdan iborat.
Tashrif davomida mehmonlarni O‘zbekistondagi ishbilarmonlik muhiti bilan yaqindan tanishtirish uchun tadbirkorlik obyektlariga tashriflar tashkil etildi, shuningdek, ikki davlat ishbilarmonlari vakillari o‘rtasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yish maqsadida B2B formatidagi uchrashuvlar o‘tkazildi.

Казахстанская делегация женщин-предпринимателей в Узбекистане
Казахстанская делегация Комитета женщин-предпринимателей стран Союза Тюркских государств посетила Ташкент. В рамках данного визита Торгово-промышленная палата Узбекистана совместно с клубом деловых женщин «ProFit» организовала встречи деловых женщин двух стран.
Цель данного визита была направлена на расширение новых возможностей сотрудничества в области микро и малого бизнеса, в частности, знакомство с микро бизнесом деловых женщин нашей страны и традициями Узбекистана, а также поиском потенциальных партнеров.
В ходе визита были организованы посещения бизнес-объектов для ознакомления с бизнес-средой в Узбекистане, а также были проведены B2B встречи в целях установления взаимовыгоднового сотрудничества между представителями бизнеса двух стран.