Samarqandda Pusan iqtisodiy forumi boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 29 avgust kuni Samarqand shahrida Markaziy Osiyoning barcha davlatlari Savdo-sanoat palatalari vakillari ishtirokida “Pusan iqtisodiy forumi” bo‘lib o‘tdi.
Ushbu forumda Koreya Respublikasi va Markaziy Osiyo mamlakatlari o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash maqsadida ikki davlat ishbilarmon doiralari uchun qo‘shimcha shart-sharoitlar yaratish istiqbollari va imkoniyatlari muhokama qilindi.
Ushbu tadbirda Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Jamshed Urakov “Koreya va O‘zbekiston o‘rtasidagi ishbilarmonlik hamkorligining yutuqlari” mavzusida so'zga chiqdi.
Jamshed Urakov o'z chiqishi davomida hamkorlikni rivojlantirish va qo‘shma tashabbuslarni amalga oshirish istagida bo'lgan Pusan tadbirkorlari uchun O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi mustahkam ko‘prik bo‘lishga tayyor ekanligini ta’kidladi.

В Самарканде состоялся Пусанский экономический форум
29 августа текущего года в г.Самарканд состоялся "Пусанский экономический форум" с участием представителей Торгово-промышленных палат всех Центрально-Азиатских стран.
В ходе форума участники обсудили перспективы и возможности создания дополнительных условий для деловых кругов двух стран с целью укрепления торгово-экономических отношений между Республикой Корея и странами Центральной Азии.
На данном мероприятии заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Жамшед Ураков выступил с презентацией на тему "Достижения делового сотрудничества между Кореей и Узбекистаном".
В ходе своего выступления Жамшед Ураков отметил, что Торгово-промышленная палата Узбекистана готова стать прочным мостом для предпринимателей Пусана, желающих развивать деловое сотрудничество и реализовывать совместные инициативы.