Shinjon-Uyg‘ur avtonom tumani Xalq hukumati raisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 4 sentyabr kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o‘rinbosari Islom Jasimov va Shinjon-Uyg‘ur avtonom tumani Xalq hukumati raisi Yusupjan Mamat o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki mamlakat ishbilarmon doiralari o‘rtasida savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy hamkorlikni chuqurlashtirish imkoniyatlari muhokama qilindi. Shuningdek, yig‘ilishda Islom Jasimov O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasining faoliyati va vazifalari to‘g‘risida so‘zlab berdi.
Yusupjan Mamat samimiy qabul va mehmondo‘stlik uchun minnatdorlik bildirib, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarni yuksak baholadi.

Состоялась встреча с председателем Народного правительства Синьцзян-Уйгурского автономного района
4 сентября т.г. в Торгово-промышленной палате состоялась встреча между первым заместителем председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Исламом Жасимовым и председателем Народного правительства Синьцзян-Уйгурского автономного района Юсупжаном Маматом.
На встрече обсуждались возможности углубления сотрудничества в торгово-экономической и инвестиционной сферах между деловыми кругами двух стран. Также в ходе встречи Ислам Жасимов рассказал о деятельности и задачах Торгово-промышленной палаты Узбекистана.
Юсупжан Мамат выразил благодарность за теплый прием и гостеприимство, а также высоко оценил проводимые в нашей стране реформы.