Shandun provinsiyasi axborotlashtirish sanoati departamenti inspektori bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 5 sentyabr kuni Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o‘rinbosari Islom Jasimov va Shandun provinsiyasi axborotlashtirish sanoati departamenti inspektori Li Yunxua o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston va Shandun provinsiyasi o‘rtasidagi ikki tomonlama savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirishning strategik masalalari, shuningdek, ilmiy ishlab chiqarish sohasida hamkorlikni rivojlantirish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Bundan tashqari, O‘zbekiston va Shandun ishbilarmon doiralari o‘rtasida biznes-forum tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunlari boʻyicha ikki tashkilot oʻrtasida yaqin hamkorlik va savdo-iqtisodiy aloqalarni yoʻlga qoʻyish boʻyicha kelishuvga erishildi.

Состоялась встреча с инспектором Департамента промышленности информатизации провинции Шаньдун
5 сентября т.г. состоялась встреча между первым заместителем председателя Торгово-промышленной палаты Исламом Жасимовым и инспектором Департамента промышленности информатизации провинции Шаньдун Ли Юнхуа.
В ходе встречи были обсуждены стратегические вопросы развития двустороннего торгово-экономического сотрудничества между Узбекистаном и провинцией Шаньдун, а также возможности развития сотрудничества в области научного производства.
Кроме того, были обсуждены вопросы организации бизнес-форума между деловыми кругами Узбекистана и Шаньдун.
По итогам встречи, между двумя организациями была достигнута договоренность о тесном сотрудничестве и налаживание торгово-экономических отношений.