Minskda O‘zbekiston tovar ishlab chiqaruvchilari ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 6 sentyabr kuni Minsk shahrida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi tomonidan birinchi O‘zbekiston-Belarus ayollar biznes-forumi doirasida O‘zbekiston tovar ishlab chiqaruvchilari ko‘rgazmasi tashkil etildi.
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Jamshed Urakov Belarus Respublikasi Milliy Majlisi Kengashi raisi Natalya Kochanova va O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisi Tanzila Narbayevaga mamlakatimizda ishlab chiqarilgan mahsulotlarni taqdim etdi.
Ko‘rgazmada mamlakatimizning elektrotexnika, to‘qimachilik, qishloq xo‘jaligi, oziq-ovqat sanoati, charm-poyabzal sanoati kabi sohalardagi tovar ishlab chiqaruvchilari, shuningdek, O‘zbekiston hunarmandlarining mahsulotlari ham namoyish etildi.

В Минске состоялась выставка товаропроизводителей Узбекистана
6 сентября т.г. в Минске состоялась выставка товаропроизводителей Узбекистана организованная Торгово-промышленной палатой Узбекистана в рамках первого Узбекско-Белорусского женского бизнес-форума.
Заместитель председателя Торгово-промышленной Узбекистана Жамшед Ураков представил председателю Совета Республики Национального собрания Республики Беларусь Наталье Кочановой и председателю Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзиле Нарбаевой продукцию отечественного производства.
На выставке были представлены экспонаты товаропроизводителей нашей страны, в таких сферах, как электротехника, текстильная промышленность, сельское хозяйство, пищевая промышленность, кожевенно-обувная отрасль, а также продукция ремесленников Узбекистана.