Savdo-sanoat palatasi huzurida "Qayta tiklanuvchi energiya manbalari muqobil yoqilg'i" masalalari bo'yicha qo’mita tuzildi
Mamlakatimzida tadbirkorlarga yanada keng imkoniyatlar yaratish, biznes doiralari vakillari duch kelayotgan muammo va masalalarga tezkor yechim topish bo’yicha ishlar olib borilmoqda.
Xususan, davlatimiz rahbarining 23.01.2023 yildagi PQ-15-sonli “Savdo-sanoat palatasi faoliyatini yanada takomillashtirish bo’yicha qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida”gi qaroriga ko’ra, Savdo-sanoat palatasi huzurida "Qayta tiklanuvchi energiya manbalari muqobil yoqilg'i" masalalari bo'yicha qo’mita tashkil etildi.
Joriy yilning 14 sentyabr kuni SSPda ushbu qo’mitaning ilk qo’shma yig’ilishi bo’lib o’tdi. Tadbirda SSP raisi o’rinbosari Jamshid Urakov, “Qayta tiklanuvchi energiya manbalari muqobil yonilg'i” uyushmasi raisi Sobit Alimboyev, yangi tashkil etilgan qo’mita a’zolari, tadbirkorlar va soha mutaxassislari ishtirok etdi.

При Торгово-промышленной палате создан комитет по вопросам «Возобновляемых источников энергии и альтернативного топлива»
В нашей стране прилагаются усилия по созданию большего количества возможностей для предпринимателей, по поиску быстрых решений проблем и вопросов, с которыми сталкиваются представители деловых кругов.
В частности, согласно Постановлению главы нашего государства №ПП-15 от 23.01.2023 г. «О дополнительных мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности Торгово-промышленной палаты», при Торгово-промышленной палате создан комитет «Возобновляемых источников энергии и альтернативного топлива».
14 сентября т.г. в ТПП состоялось первое совместное заседание этого комитета. В мероприятии приняли участие заместитель председателя ТПП Жамшид Ураков, председатель Ассоциации «Возобновляемых источников энергии и альтернативного топлива» Собит Алимбоев, члены нового комитета, предприниматели и эксперты отрасли.