6-dekabr kuni O'zbekiston Savdo-sanoat palatasida “Yandex” kompaniyasining direktor o'rinbosari S.Gershtin boshchiligidagi O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Unda Internet tarmog'i imkoniyatlarini kengaytirish, O'zbekiston Aloqa va axborotlashtirish agentligining mahsulotlarini ilgari surish bo'yicha hamkorlikni yo'lga qo'yish masalalari muhokama qilindi.
Ushbu uchrashuvda «Yandex» kompaniyasi imkoniyatlari orqali o'zbek ishlab chiqaruvchilar tovarlarini targ'ibotiga bag’ishlangan taqdimot bo'lib o'tdi. Xususan, “Yandex-Audiences” (reklama beruvchining o'z resurslaridan foydalanishga imkon beruvchi xizmat, shuningdek “Yandex”dagi reklama kompaniyalarini o'rnatish uchun mavjud bo'lgan Yandex ma'lumotlari), “Yandex-Metric” (veb-saytlarning ishtirokini baholash va foydalanuvchi xatti-harakatlarini tahlil qilishga mo'ljallangan xizmat), shuningdek, “Yandex-Media” (mahsulot tanib olishni ta'minlash uchun reklamalarga ruxsat beruvchi reklama platformasi CRM) kabi imkoniyatlardir.
Yig'ilishda tomonlar O'zbekistonda va Rossiya, Qozog'iston va Belorussiyada internetda “Yandex” vositalarini qo'llash orqali o'zbek mahsulotlarini keng targ'ib qilish imkoniyatlarini keng joriy etish bo'yicha qo'shma treninglar va seminarlar o'tkazish imkoniyatlarini muhokama qilishdi.

В Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с представителями компании «Yandex»
6 декабря 2017г. в Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с представителями компании «Yandex» во главе с заместителем директора С.Герштейном, на которой обсуждались вопросы установления совместного сотрудничества в сфере организации продвижения продукции субъектов МЧБ Узбекистана через возможности инструментов Yandex в сети Интернет.
На встрече со стороны представителей компании «Yandex» была проведена презентация об инструментах осуществления продвижений товаров узбекских производителей через возможности Yandex-Директ (сервис, предоставляющий возможность размещения рекламы на Yandex), Yandex-Аудитории (сервис, который позволяет рекламодателю использовать собственные ресурсы, а также имеющиеся данные Yandex для настройки рекламных кампаний в Yandex), Yandex-Метрика (сервис, предназначенный для оценки посещаемости веб-сайтов, и анализа поведения пользователей), а также Yandex-Медийка (рекламная платформа CPM, позволяющая проведение рекламы с целью обеспечения узнаваемости продукции).
На встрече стороны обсудили возможности проведения совместных тренингов и семинаров по широкому внедрению в Узбекистане возможностей продвижения узбекской продукции через инструменты Yandex в сети Интернет в России, Казахстане и Беларуси.