O’shda O’zbekiston – Qirg’iziston qo’shma korxonasi ochildi
Qirg’izistonning O’sh shahrida “Imzo” O’zbekiston — Qirg’iziston qo’shma sanoat korxonasi ochilish marosimi bo’lib o’tdi.
Tadbirda O’sh shahar meri Aytmamat Kadirbaev metalloplastik oyna va eshiklar ishlab chiqariladigan mazkur qo’shma sanoat korxonasining ochilishi O’zbekiston hamda Qirg’iziston davlat rahbarlarining ikki mamlakat o’rtasidagi sanoat kooperatsiyasini rivojlantirish va biznes muhitni mustahkamlash bo’yicha siyosiy irodasi hamda birgalikdagi sa’y-harakatlari sharofati bilan amalga oshdi.
— Hamkorlikka oid belgilangan dastur doirasida Qirg’iziston va O’zbekiston xalqlari manfaatlariga to’g’ri keladigan qo’shma korxonalarni ochish bo’yicha ishlar davom ettiriladi, — dedi u. — Oddiy odamlar juda xursand va Prezident Shavkat Mirziyoevning qo’shnilar bilan munosabati bo’yicha siyosati haqida katta umid bilan gapirmoqda. O’zbekiston hayotidagi barcha sohalar va o’zbek-qirg’iz aloqalarida so’nggi paytlarda ro’y berayotgan keng miqyosdagi o’zgarishlar qo’shma loyihalarni amalga oshirishga ham ijobiy ta’sir ko’rsatayapti.

В Оше открылось узбекско-кыргызское предприятие
В городе Ош (Кыргызстан) состоялась церемония открытия узбекско-кыргызского совместного промышленного предприятия Imzo.
На церемонии открытия мэр города Ош Айтмамат Кадырбаев подчеркнул, что открытие совместного промышленного предприятия Imzo по производству металлопластиковых окон и дверей стало возможным благодаря политической воле и совместным усилиям глав Узбекистана и Кыргызстана по развитию двусторонней промышленной кооперации и укреплению бизнес-среды наших государств.
- В рамках намеченных программ сотрудничества будет продолжена работа по открытию совместных предприятий в интересах народов Кыргызстана и Узбекистана, - отметил градоначальник. - Простые люди нашей страны очень рады и с большой надеждой говорят о политике Президента Шавката Мирзиёева в отношении соседей. Масштабные изменения, происходящие в последнее время во всех сферах жизни Узбекистана и в узбекско-кыргызских взаимоотношениях, положительно сказываются на реализации совместных проектов.