Moldova Respubliki Prezidenti I.N.Dodon bilan MDH ga a'zo davlatlar SSP rahbarlari va vakillari uchrashuvi
O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi huzuridagi Xalqaro tijorat arbitraj sudining raisi Foziljon Otaxonov Moldova Respublikasi Prezidenti Igor Dodonning MDH ga a'zo davlatlar Savdo-sanoat palatalari rahbarlari va vakillari bilan uchrashuvida ishtirok etdi.
Uchrashuv Kishinev shahrida  Moldova Respublikasi Savdo-sanoat palatasi tashkil qilinganligining 100 yilligi va Moldova Respublikasi Savdo-sanoat palatasi huzuridagi Xalqaro tijorat arbitraj sudi faoliyatining 25 yilligiga bag'ishlangan tadbirlar doirasida bo'lib o'tdi.
F.Otaxonov O'zbekistonda keng ko'llamda olib borilayotgan islohotlar, shu jumladan Savdo-sanoat palatasining asosiy vazifalari, vakolatlari va huquqlari to'g'risida qisqacha axborot berdi.
Uchrashuv davomida MDH doirasida savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish, Yevro Ittifoqi mamlakatlari bilan o'zaro hamkorlikni ylga qo'yish, ishbilarmon doiralar vakillari o'rtasidagi aloqalarni mustahkamlash, biznes formular, ko'rgazmalar va boshqa tadbirlarni tashkil qilish kabi masalalar muhokama qilindi.

Встреча Президента Республики Молдова И.Н.Додона с руководителями и представителями ТПП государств – участников СНГ
Председатель Международного коммерческого арбитражного суда при Торгово-промышленной палате Республики Узбекистан Фозилжон Отахонов принял участие во встрече Президента Республики Молдова Игоря Додона с руководителями и представителями  торгово-промышленных палат государств – участников СНГ. Встреча прошла в Кишиневе в рамках мероприятий, приуроченных к празднованию 100-летия образования Торгово-промышленной палаты Республики Молдова и 25-летия деятельности Международного коммерческого арбитражного суда при ТПП РМ.
Ф.Отахонов проинформировал о проводимых широкомасштабных реформах в Узбекистане и в частности о деятельности, компетенции и правах Торгово-промышленной палаты по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства и возможностях взаимовыгодного сотрудничества в области туризма, виноделия, торговли.
В ходе встречи обсуждались вопросы развития торгово-экономического сотрудничества в рамках СНГ, выстраивания взаимодействия с партнерами в странах ЕС, укрепления контактов между представителями деловых кругов, бизнес форумов, выставок и проведения других мероприятий.