Jizzax viloyatida “Tashabbus-2018” ko'rik tanlovining viloyat bosqichi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 10 oktyabr kuni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti sovrini uchun tadbirkorlar, fermerlar va hunarmandlar o'rtasida an'anaviy tarzda har yili o'tkazilib kelinayotgan “Tashabbus-2018” ko'rik tanlovining Jizzax viloyati bosqichi “YU.Rajabiy” nomli viloyat musiqali drama teatri binosida bo'lib o'tdi.
Ko'rik-tanlovda ishtirok etgan tadbirkor, fermer va hunarmandlar 5 ta asosiy yo'nalishlar bo'yicha baholandi.
Tadbirni O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o'rinbosari J.Urakov ochib berdi. O'z nutqida “Tashabbus-2018” ko'rik-tanlovining yurtimizda faoliyat yuritayotgan kichik biznes va xususiy tadbirkorlik sub'ektlarini qo'llab-quvvatlash hamda ularning faoliyatini yanada kengaytirishda alohida ahamiyatga egaligini aytdi. Shuningdek, “Tashabbus 2018” ko'rik tanlovi bu yil o'tgan yildagi tanlovlarga nisbatan  yangicha formatda o'tkazilayotgani, nominatsiyalar yana 2 taga ortganini ta'kidladi.
Ko'rik-tanlov doirasida 42 nafar ishtirokchi tomonidan to'qimachilik va tikuvchilik, qurilish sanoati, xomashyoni qayta ishlash, qishloq xo'jaligi, mahalliylashtirish dasturiga kirgan mahsulotlar, milliy hunarmandlik buyumlari namoyish etildi.
Bundan tashqari, tadbirkorlik faoliyatiga xizmat ko'rsatuvchi, jumladan, sug'urta kompaniyalari va tijorat banklari ham o'z stendlari bilan ishtirok etishdi hamda xizmat turlari haqida tashrif buyurganlarga ma'lumot berishdi.
Ko'rik-tanlov yakunlariga ko'ra, yakka tartibdagi tadbirkor Narzullaeva Barno “Yilning eng yaxshi xunarmandi”, “MIRZA MAXMUD” fermer xo'jaligi - “Yilning eng yaxshi fermeri” deb topildi.
“MEGA INVEST INDUSTRIAL” ma'suliyati cheklangan jamiyati sanoat sohasidagi “Yilning eng yaxshi tadbirkori” nominatsiyasida g'oliblikni qo'lga kiritgan bo'lsa, “AZIM ZOMIN SHIFO” ma'suliyati cheklangan jamiyati xizmat ko'rsatish sohasidagi “Yilning eng yaxshi tadbirkori” deb e'tirof etildi.
Yoshlar tadbirkorligiga davlatimiz tomonidan berilayotgan e'tibor hisobga olinib, “Tashabbus-2018” ko'rik-tanlovi nominatsiyalari qatoriga yangi “Yilning eng yaxshi yosh tadbirkori” nominatsiyasi kiritilgan edi. Mazkur nominatsiyada “LUXURY FURNITURE BUSSINESS” ma'suliyati cheklangan jamiyati ko'rik-tanlovning Jizzax viloyat bosqichida g'oliblikni qo'lga kiritdi.
G'olib va sovrindorlarga tashkilotchilar tomonidan diplom va esdalik sovg'alari taqdim etildi. Viloyat bosqichida birinchilikni qo'lga kiritgan g'oliblarga respublika bosqichiga yo'llama berildi.

В Джизакской области завершился областной этап смотр-конкурса «Ташаббус-2018»
10 октября 2018 года в Джизакском областном музыкально-драматическом театре по имени Ю.Раджаби состоялся традиционный смотр-конкурс «Ташаббус-2018» для предпринимателей, фермеров и ремесленников на приз Президента Республики Узбекистан.
Предприниматели, фермеры и ремесленники, участвовавшие в конкурсе, были оценены по 5 основным направлениям.
Мероприятие открыл заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Ж.Ураков. В своем выступлении он сказал, что смотр-конкурс «Ташаббус-2018» играет особую роль в поддержке и расширении деятельности малого бизнеса и частного предпринимательства в стране. Кроме того, смотр-конкурс «Ташаббус-2018» прошел в этом году в новом формате по сравнению с прошлогодними конкурсами, а номинации увеличились еще на два.
В рамках конкурса 42 участника представили продукцию текстиля и одежды, строительных материалов, переработки сырья, сельского хозяйства, локализации, продукции народных промыслов.
Кроме того, в стенде участвовали также предприниматели, в том числе страховые компании и коммерческие банки, и информировали посетителей о видах услуг. К концу конкурса индивидуальный предприниматель Нарзуллаева Барно назвали «Лучший ремесленник года», а ферма «MIRZA MAXMUD» - «Лучший фермер года».
Общество с ограниченной ответственностью «МЕГА ИНВЕСТ ПРОМЫШЛЕННЫЙ» выиграло номинацию «Лучший предприниматель года» в области промышленности, общество с ограниченной ответственностью «AZIM ZOMIN SHIFO» признано «Лучшим предпринимателем года».
Номинация «Лучший молодой предприниматель года» была включена в номинацию смотр-конкурса «Ташаббус-2018» с учетом внимания государства к молодежному предпринимательству. В этой номинации компания LUXURY FURNITURE BUSSINESS выиграла Джизакский областной этап конкурса.
Победители и призеры были награждены дипломами и памятными подарками от организаторов. Победители, занявшие первое место на областном этапе, были отправлены на республиканский этап.