SSPda Malayziyaning "Matrade" kompaniyasi direktori bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
O'zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikramov 16 - oktyabr kuni Malayziyaning "Matrade" kompaniyasi direktori Muxammad Mustafa Abdul Aziz bilan uchrashdi.
Muzokaralar davomida tomonlar Malayziya hamda O'zbekistonning savdo-iqtisodiy aloqalar yuqori ko'rsatkichlarni ko'rsatayotgani va ikki mamlakat o'rtasidagi hamkorlik mustahkamlanayotgani, va yanada rivojlaniayotgani ta'kidlandi.
Shuningdek tomonlar Savdo-sanoat palatasi tomonidan 15-oktabr kuni tashkil etilgan biznes-forumi va “B2B” uchrashuvlari muhokama etildi.
Shu bilan birgalikda ikki mamlakat o’rtasidagi o’zaro tovar aylanmasini oshirish hamda tadbirkorlar hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash maqsadida O’zbekiston-Malayziya ishbilarmonlar kengashini tuzish yuzasidan fikr almashdilar.
Uchrashuv yakunida 2020 yilning 1-4 aprel kunlari Malayziyada bo'lib o’tishi rejalashtirilgan "Halol" xalqaro ko’rgazmasida o’zbekiston tadbirkorlarining ishtirok etishi yuzasidan kelishib oldilar.

В ТПП прошла встреча с директором малазийской компании “Matrade”
16 октября председатель Торгово-промышленной палаты Узбекистана Адхам Икрамов встретился с директором Малазийской компании «Matrade»
В ходе беседы обсуждены вопросы дальнейшего развития двустороннего взаимовыгодного торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества. Малазийская сторона была проинформирована о проводимых масштабных экономических реформах в республике, в том числе валютной политике, свободных экономических зонах, благоприятных условиях для ведения бизнеса, а также льготах и преференциях для иностранных инвесторов.
Стороны также обсудили итоги Узбекско-Малазийского бизнес-форума и "B2B" встречи, который был организован Торгово-промышленной палатой Узбекистана, 15 октября т.г.
По итогам встречи были достигнуты договорённости касательно участия предпринимателей Узбекистана на международной выставке "Халяль", которая пройдет в Малайзии 1-4 апреля 2020 года.
Стороны также обменялись мнениями о создании Узбекско-Малайзийского Делового совета, который будет способствовать расширению сотрудничества и развития торгово-экономических отношений между двух стран.