Toshkent shahrida ko‘p tomonlama savdo tizimi bo‘yicha seminar o‘tkazildi.
Bugun Koreya Respublikasinig O‘zbekistondagi elchixonasi ko‘magida Toshentdagi “Lotte” mehmonxonasida “Ko‘p tomonlama savdo tizimi – muammo va javoblar” mavzusida seminar bo‘lib o‘tdi
..
Mazkur tadbirdan ko‘zlangan maqsad hozirgi xalqaro savdo va ko‘p tomonlama savdo tizimining muammoli jihatlari yuzasidan fikr almashishdan iborat.
Seminarda Koreya Respublikasi tashqi ishlar vazirining sobiq birinchi o‘rinbosari va Shimoliy Koreya tadqiqotlari universiteti rektori Ahn Xo Yong tomonidan ma'ruza qilindi.
Seminarda tegishli vazirlik va idoralar bilan birga O‘zbekiston savdo-sanoat palatasining vakili ishtirok yetdi.
Tadbirda tomonlar O‘zbekistonning tashqi savdo strategiyasi va Koreyaning jahon savdo bozoriga chiqish borasidagi tajribasi to‘g‘risida atroflicha muhokama o‘tkazdilar.

В городе Ташкент прошёл семинар по многосторонней торговой системе
Сегодня в гостинице «Lotte» (г.Ташкент) Посольством Республики Кореи в Республике Узбекистан проведен семинар на тему «Многосторонняя торговая система – проблемы и ответы».
Цель проведения данного мероприятия является обмен мнениями о текущих в сфере международной торговли и проблемных аспектах многосторонней торговой системы.
Докладчиком в семинаре выступил бывший первый заместитель министра иностранных дел Республики Кореи, ректор университета северокорейских исследований господин Ан Хо Ёнг.
В работе семинара наряду с соответствующими министерствами и ведомствами принял участие представитель Торгово-промышленной палаты Узбекистана.
На мероприятии стороны обсудили стратегию внешней торговли Узбекистана и опыт Кореи по выходу на мировой рынок торговли.