“Elektron hukumat targʻibotida kommunikatsiyalar ahamiyati” mavzusida seminar-trening
2016 yil 19 may kuni Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi va “Elektron hukumat” tizimini rivojlantirish markazi tomonidan BMT Taraqqiyot dasturining “Davlat xizmatlarini koʻrsatish sifatini oshirish maqsadida “elektron hukumat”ni rivojlantirish” hamda Osiyo Taraqqiyot Bankining “Samarali davlat boshqaruvi uchun “elektron hukumat” loyihalari” bilan hamkorlikda «Poytaxt» biznes markazida davlat idoralari mutaxassislari hamda ommaviy axborot vositalari vakillari uchun “Elektron hukumat targʻibotida kommunikatsiyalar ahamiyati” mavzuida seminar-trening boʻlib oʻtdi.
Ushbu seminar-trening Elektron hukumat targʻiboti yuzasidan davlat organlari vakillari oʻzaro fikr almashish, amaliy ko'nikmalarini oshirish hamda mavjud ko'nikmalarni mustahkamlashga qaratilgan. Shuningdek, tadbirda O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi Matbuot xodimlari ishtirok etdilar.
Seminar-treningda tinglovchilar uchun Birlashgan millatlar tashkilotining Taraqqiyot dasturi hamda Osiyo Taraqqiyot Bankining ““Elektron hukumat” tizimini rivojlantirish yuzasidan 2016-2020 yillarga moʻljallangan kommunikatsiya strategiyasi”ning loyihasi, “Elektron hukumatni targ'ibot qilishdagi xalqaro tajriba va zamonaviy usullar”, “Kommunikatsion reja ishlab chiqishda dizayn-fikrlash” va “XXI asrda matbuot xizmatlari faoliyatini baholash mezonlari qanday?” mavzularida taqdimotlar taqdim etildi.

Семинар-тренинг “Роль коммуникаций в продвижении электронного правительства”
Сегодня, 19 мая 2016 года в столичном бизнес-центре «Пойтахт» Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, а также Центр «Электронное правительство» совместно с Проектом ПРООН и Проектом технического содействия АБР провели семинар-тренинг для государственных органов и представителей СМИ на тему: «Роль коммуникаций в продвижении электронного правительства».
Семинар-тренинг был проведен в целях укрепления потенциала информационных служб госорганов и журналистов по освещению современных тенденций и актуальных вопросов развития электронного правительства в Узбекистане. А также на мероприятии приняли участие представители Пресс-службы Торгово-промышленной палаты Узбекистана.
В ходе семинара специалисты ПРООН и АБР презентовали проект коммуникационной стратегии по продвижению электронного правительства на 2016-2020 годы, поделились современным опытом ведущих стран мира по развитию электронного правительства, рассказали об эффективных методах разработки коммуникационного плана.