SSPda Ukraina ishbilarmon doiralari bilan uchrashuv o‘tkazildi
2019 yil 19 dekabr kuni Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikromov Ukraina iqtisodiy rivojlanish, savdo va qishloq xo'jaligi vazirining o'rinbosari Taras Kachka bilan uchrashdi.
Uchrashuvda, shuningdek, Ukraina Iqtisodiy rivojlanish, savdo va qishloq xo'jaligi vazirligi Savdo himoyasi departamenti direktori Natalya Sidoruk, Ukraina Savdo palatasi vitse-prezidenti Valeriy Korol, Ukrainaning O'zbekiston Respublikasidagi Muvaqqat ishlari vakili Denis Pogrebnoy va Ukrainaning O'zbekiston Respublikasidagi elchixonasi savdo bo'limining rahbari Julia Kolinko ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida tomonlar ta'lim, farmatsevtika, to'qimachilik sanoati va qishloq xo'jaligidagi ikki tomonlama hamkorlik masalalarini muhokama qildilar.
Tomonlar, shuningdek, 2020 yil uchun savdoni ko'paytirishning amaliy jihatlari, qo'shma investitsiya loyihalarini amalga oshirish mexanizmlari haqida o'zaro fikr almashdilar.

В ТПП состоялась встреча с деловыми кругами Украины
19 декабря 2019 года председатель Торгово-промышленной палаты Адхам Икрамов встретился с заместителем министра развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины Тарасом Качка.
На встрече также приняли участие директор Департамента торговой защиты Министерства развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины Наталия Сидорук, вице-президент Торгово-промышленной палаты Украины Валерий Король, временный поверенный в делах Украины в Республике Узбекистан Денис Погребной и руководитель торговой секции Посольства Украины в Республике Узбекистан Юлия Колинко.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы двустороннего сотрудничества в сферах образования, фармацевтики, текстильной промышленности и сельского хозяйства.
Стороны также обменялись мнениями по практическим аспектам увеличения товарооборота, механизмов реализации совместных инвестиционных проектов на 2020 год.