SSP da Pokiston ishbilarmon doiralari vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Uchrashuvda turizm, qishloq xo'jaligi, transport va logistika sohalaridagi ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida Islom Jasimov Muhammad Yoqubga bo'lajak saylovlarda kuzatuvchi bo'lishiga qaramasdan Savdo-sanoat palatasiga tashrif buyurgani uchun minnatdorlik bildirdi.
Shuningdek, u bugungi kunda O'zbekiston va Pokiston o'rtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalar jadal rivojlanib borayotganini va Pokiston Savdo-sanoat palatasi bilan hamkorlikda qator tadbirlar o'tkazilganini ta'kidladi.
O'z navbatida Muhammad Yoqub samimiy qabul uchun minnatdorlik bildirib, O'zbekiston Markaziy Osiyoda muhim mavqega ega ekanligini va barqaror va raqobatdosh iqtisodiyotga ega bo'lish uchun zarur bo'lgan resurslarga ega ekanligini ta'kidladi.
Tomonlar transport logistikasi sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalarini ham muhokama qildilar. Uchrashuv yakunida, Pokiston ishbilarmon doiralari bilan uchrashuvlar o'tkazish, chorvachilik, paxta va meva-sabzavot sohalarida 2020 yilga klasterlar yaratish rejalari muhokama qilindi.

В ТПП состоялась встреча с деловыми кругами Пакистана
20 декабря 2019 года первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Ислом Жасимов встретился с депутатом Национальной Ассамблеи Исламской Республики Пакистан Мухаммадом Якуб Шайхом.
На встрече были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества в сферах туризма, сельского хозяйства, транспорта и логистики.
В ходе встречи Ислом Жасимов поблагодарил Мухаммада Якуба за визит в Торгово-промышленную палату будучи наблюдателем на предстоящих выборах. Он также отметил, что на сегодняшний день торгово-экономические отношения между Узбекистаном и Пакистаном динамично развиваются и что совместно с Торгово-промышленной палатой Пакистана были проведены ряд разносторонних мероприятий.
В свою очередь Мухаммад Якуб выражая благодарность за теплый прием подчеркнул, что Узбекистан занимает ключевую позицию в Центральной Азии и имеет минеральные и материальные ресурсы, которые необходимы для того чтобы иметь устойчивую и конкурентоспособную экономику.
Стороны также обсудили о дальнейшем развитии сотрудничества в области транспортной логистики. По итогам встречи были обсуждены планы о проведении встреч с бизнес сообществом Пакистана, о создании кластеров в животноводческой, хлопководческой и плодоовощном секторах на 2020 год.