SSPdaTurkiya va AQShdan kelgan xalqaro kuzatuvchilar bilan uchrashuvlar o'tkazildi
2019 yil 21-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikromov turkiyzabon davlatlar hamkorlik kengashi bosh kotibining o‘rinbosari Omer Kojaman va Amerika-O‘zbekiston savdo palatasi raisi Stiven Nadernini qabul qildi.
Turkiyadan kelgan mehmon Omer Kojaman bilan bo'lgan uchrashuvda o'zaro savdo hajmini oshirish va turlarini kengaytirish bo'yicha chora-tadbirlar, turk kompaniyalarining O'zbekistondagi istiqbolli loyihalarda ishtiroki muhokama qilindi. Shu bilan birga, sheriklikning ustuvor yo'nalishlari qishloq xo'jaligi, to'qimachilik, neft-gaz, kimyo va elektrotexnika sohalari ekani ta'kidlandi.
Amerika-O'zbekiston savdo palatasi raisi Stiven Naderni bilan uchrashuvda O'zbekiston va AQSh o'rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni yanada chuqurlashtirish masalalari muhokama qilindi va yangi qo'shma loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlarini ko'rib chiqish bo'yicha takliflar bildirildi.

В ТПП состоялись встречи c международными наблюдателями Турции и США
21 декабря 2019 года Председатель Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан Адхам Икрамов принял заместителя генерального секретаря Совета сотрудничества тюркоязычных государств Омера Коджамана и председателя Американо-Узбекской торговой палаты Стивена Надерни.
В ходе встречи с гостем из Турции Омером Коджаманом были рассмотрены меры по увеличению объемов и расширению номенклатуры взаимного товарооборота, участие турецких компаний в перспективных проектах в Узбекистане. Вместе с тем было отмечено, что приоритетные сферы партнерства – сельское хозяйство, текстиль, нефтегазовая, химическая, электрическая промышленность.
На встрече с председателем Американо-Узбекской торговой палаты Стивеном Надерни были обсуждены вопросы дальнейшего углубления торгово-экономического сотрудничества между Узбекистаном и США и были озвучены предложения рассмотреть возможности для реализации новых совместных проектов.