Toshkentda birinchi xalqaro investisiya forumi o‘tkaziladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M. Mirziyoyev tashabbusi bilan  2020 yil 5-6 mart kunlari O‘zbekistonda birinchi Toshkent xalqaro investisiya forumi bo‘lib o‘tadi.
Forumning asosiy maqsadi iqtisodiyot drayverlari hisoblangan energetika, mashinasozlik, elektrotexnika, axborot texnologiyalari, to‘qimachilik, qishloq ho‘jaligi va oziq-ovqat sanoati, qurilish sohalari hamda hududlarga to‘g‘ridan-to‘g‘ri xorijiy investisiyalarni jalb qilishni kengaytirishdir.
Mazkur forumda 1500 dan ortiq xorijiy va milliy kompaniyalar rahbarlari, investorlar, eksportchilar va xalqaro ommaviy axborot vositalarining ishtirok etishi rejalashtirilgan.
Forum dasturi bo‘yicha qator yo‘nalishlarda panel sessiyalari o‘tkazilishi ko‘zda tutilgan, jumladan: "Biznes uchun ochiqlik", "Mintaqaviy aloqalarni chuqurlashtirish", "Texnologik innovasiyalarni qo‘llash".

В Ташкенте пройдет первый международный инвестиционный форум
По инициативе Президента Республики Узбекистана Ш.Мирзиеева 5-6 марта 2020 года в Узбекистане состоится первый Ташкентский Международный инвестиционный форум.
Основная цель форума - привлечение прямых иностранных инвестиций в энергетику, машиностроение, электротехнику, информационные технологии, текстиль, сельское хозяйство и пищевую промышленность, строительство и регионы, которые являются движущими силами экономики.
Ожидается, что в форуме примут участие более 1500 руководителей иностранных и национальных компаний, инвесторов, экспортеров и международных СМИ.
В программу форума войдут панельные сессии по нескольким направлениям, в том числе: «Открыто для бизнеса», «Углубление региональных связей», «Применение технологических инноваций».