SSPning Qashqadaryo viloyat hududiy boshqarmasi tomonidan Koson tuman iqtisodiy sudiga kiritilgan da'vo arizasi to‘liq qanoatlantirildi.
Savdo-sanoat palatasining Qashqadaryo viloyat hududiy boshqarmasi tomonidan Koson tuman 232 - XMKK manfaatlarini himoya qilish maqsadida, javobgar Majburiy ijro byurosi Koson tuman bo‘limi va qo‘shimcha javobgar Koson tuman elektr ta'minoti korxonasiga nisbatan 2019-yil 12-apreldagi 111-sonli inkasso topshiriqnomasini ijro etilishi mumkin emas deb topish to‘g‘risida Koson tumanlararo iqtisodiy sudiga da'vo arizasi kiritilgan.
Da'vo arizasi tuliq qanoatlantirilib, Koson tuman MIBning inkassa topshiriqnomasini ijro etilishi mumkin emas deb topildi, hamda Koson tuman MIB bo'limiga elektr tarmog'iga majburiy ulab berish majburiyati yuklatildi. Undan tashqari Koson tuman MIB bo'limiga nisbatan sud tomonidan xususiy ajrim chikarildi.
Agarda sizning ham tadbirkolik faoliyatingizda shu kabi muammolar yuzaga kelsa o‘z hududingizdagi Savdo-sanoat paltasi yoki Axborot xizmatining @SSP_press telegram akkauntlariga murojaat qilishingiz mumkin.

Иск, поданный территориальным управлением ТПП Кашкадарьинской области в Касанский межрайонный экономический суд, был полностью удовлетворён
Территориальное управление ТПП Кашкадарьинской области в целях защиты интересов ХМКК-232 Касанского района, подало иск в Касанский межрайонный экономический суд на ответчика БОИ отделения Касанского района и дополнительного ответчика Электросети Касанского района, в вопросе исполнения 111-ого ордера на взыскание инкассо от 12 апреля 2019 года.
Иск был полностью удовлетворен, и приказ о взыскании инкассо БОИ Касанского района был неприемлем, а также было предъявлено обязательное энергоснабжение со стороны БОИ Касанского района. Кроме того, суд вынес частное постановление в отношении Касанского районного отдела БОИ.