Farg‘ona viloyatida “Tadbirkorlik asoslari” o‘quv kurslari o‘tkazilmoqda.
Tadbirkorlik faoliyatini o‘qitish respublika markazi Farg‘ona filiali tomonidan “Xususiy mulkni himoya qilish va mulkdorlar xuquqlarining kafolatlarini kuchaytirish, tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab quvvatlash” mavzusida 22 soatlik o‘quv seminarlarini o‘tkazib kelmoqda.
Navbatdagi o‘quv seminari Farg‘ona viloyati Quva tumani Tibbiyot kollejida o‘tkazildi. O‘quv seminarining ikkinchi kunida “Tadbirkorlik faoliyatini o‘qitish respublika markazi” Farg‘ona filiali raxbari I.Ataismatov, Savdogarbank boshqaruvchisi Meliev Baxriddin, Quva tumani davlat soliq inspeksiyasi bosh inspektor Karimov Egamberdi, Moliya bo‘limi mutaxassisi Qodirov Baxodir, Axoli bandlikka ko‘maklashish markazi bosh mutaxassis Abdukarimova Umidalar qatnashib seminar ishtirokchilariga tadbirkorlik soxasida yaratilayotgan yangiliklar va o‘zgarishlar haqida tushuntirish berishdi.
O‘quv seminarida 63 nafar maxalliy tadbirkorlar va tadbirkorlik faoliyatini boshlash istagidagi axoli vakillari qatnashdilar. Seminar ishtirokchilari soxaga oid savollarga javob oldilar.
Bu kabi o‘quv seminarlar 14 fevral'ga qadar davom etadi va Respublika bo‘ylab keng miqiyosda o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

В Ферганской области проходят учебные курсы по «Основам предпринимательства».
Ферганский филиал Республиканского центра обучения предпринимателей проводит 22-часовые обучающие семинары на тему «Защита частной собственности и укрепление прав собственников, поддержка предпринимательских инициатив».
Следующий учебный семинар прошел в Кувинском медицинском колледже Ферганской области. Во второй день семинара участниками семинара были И.Атайсматов, руководитель Ферганского республиканского центра обучения предпринимательству, Мелиев Бахриддин, управляющий директор Савдогарбанка, г-н Эгамберди Каримов, государственный налоговый инспектор Кувинского района, Кадыров Баходир, главный специалист Центра поддержки занятости объяснил нововведения и изменения в сфере бизнеса
В семинаре приняли участие 63 местных предпринимателя и представители бизнес-сообщества. Участники семинара получили ответы на свои вопросы.