Bugun Birinchi Xalqaro aviatsiya va logistika forumi “Uzbekistan Aviation, Airports & Logistics Forum 2020” o‘z ishini boshladi
Bugun, 19 fevral kuni, Toshkent shahridagi “O‘zekspomarkaz" milliy ko‘rgazma pavilonida “Uzbekistan Aviation, Airports & Logistics Forum 2020” Birinchi Xalqaro aviatsiya va logistika forumi bo‘lib o‘tmoqda.
Mazkur forum O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida turizm sohasini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” gi qaroriga muvofiq o‘tkazilmoqda. Shuningdek, ushbu xalqaro aviatsiya forumi har yili o‘tkazilishi ko‘zda tutilgan.
Ushbu tadbirning maqsadi mamlakatga xorijiy aviakompaniyalarni jalb qilish, jahon hamjamiyatining aviatsiya va transport soxasidagi isloxotlar  va turizm sohasida respublikada amalga oshirilayotgan chora tadbirlar to‘g‘risida xabardor qilish va mamlakatimizning turli shaharlarining sayyohlik salohiyati to‘g‘risida ma’lumotlar taqdim etishga qaratilgan.

Сегодня начал свою работу Первый международный авиационно-логистический форум “Uzbekistan Aviation, Airports & Logistics Forum 2020
Сегодня, 19 февраля, в выставочном павильоне АО «НВК «Узэкспоцентр», начал свою работу Первый международный авиационно-логистический форум “Uzbekistan Aviation, Airports & Logistics Forum 2020”.
Данный форум проводится в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему развитию сферы туризма в Республике Узбекистан». Также предусмотрено ежегодное проведение данного международного авиационного форума.
Целью данного мероприятия является содействие привлечению иностранных авиакомпаний в страну, информирование на максимальном уровне мирового сообщества о проводимых реформах в республике в авиационном транспортном секторе и в сфере туризма и туристический потенциал разных городов нашей страны.