Buyuk Britaniyaning O‘zbekistondagi elchisi Tim Torlot Farg‘ona viloyatiga tashrif buyurdi
2020 yil 19 fevral kuni Buyuk Britaniyaning O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi Tim Torlot rasmiy tashrif bilan Farg‘ona viloyatida bo‘ldi.
Tashrif doirasida Tim Torlot va O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i Otabek Atabaev o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muzokarada qator yo‘nalishlarda, ayniqsa savdo-iqtisodiy, investisiyaviy va madaniy yo‘nalishlarda ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Savdo-sanoat palatasi faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, shuningdek, tadbirkorlik sub'ektlarini qo‘llab-quvvatlash tizimi va biznesni tashkil etish, yuritish va rivojlantirishda yordam berish masalalariga ham e'tibor qaratildi.
Muzokarada o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish va ishbilarmonlik aloqalarini mustahkamlash muhimligi ta'kidlandi.

Посол Великобритании в Узбекистане Тим Торлот посетил Ферганскую область
19 февраля 2020 года, состоялась встреча посла Великобритании в Узбекистане Тима Торлота и Начальника Ферганского территориального Управления ТПП РУз Отабека Атабаева.
Основной темой переговоров стало расширение и углубление двустороннего сотрудничества по целому ряду направлений, особенно в сферах торгово-экономического, инвестиционного и культурного взаимодействия.
Обсуждены основные направления деятельности ТПП, а также система поддержки субъектов предпринимательства и оказание помощи в организации, ведении и развитии бизнеса.
В ходе переговоров также была отмечена значимость дальнейшего раширения сотрудничества и укреплению деловых связей между двумя странами.