Meva-sabzavotlar eksportini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha O‘zbekiston va Yaponiya ishbilarmonlarining biznes muloqoti tashkil etiladi
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi tomonidan Yapon hamkorlari bilan birgalikda ikki tomonlama aloqalarni kengaytirish maqsadida 2020 yil noyabr oyida respublikamiz ishbilarmonlari delegatsiyasini Yaponiyaga tashrifini rejalashtirmoqda
Ushbu safar davomida joriy yil 20-22 noyabrda Tokio shahrida tashkil etiladigan “VEGETABLES & FRUITS WORLD 2020” meva-sabzavotlar ko‘rgazmasida ishtirok etish, meva-sabzavotlarni yetkazib berish bo‘yicha  Yaponiyadagi salohiyatli xaridorlar bilan biznes muloqotlarda qatnashish va ushbu sohadagi Yapon firmalariga tanishuv tashriflarini amalga oshirish belgilangan.
Mazkur tadbirda qatnashadigan ishtirokchilar soni cheklangan.
Yaponiyada o‘tkaziladigan mazkur tadbirda meva-sabzavot mahsulotlarini yetishtirish, qayta ishlash va eksport qilish salohiyatiga ega bo‘lgan hamda Osiyo davlatlariga mahsulotlar eksportini yo‘lga qo‘ygan tadbirkorlik subyektlari ishtirok etishlari mumkin.
Qo‘shimcha ma'lumot uchun Palataning Eksportga ko‘maklashish boshqarmasi mas'ul xodimi A'zamov Sardorga +99899 774-45-94 telefon raqami orqali bog‘lanishni so‘raymiz.

Намечается деловая встреча предпринимателей Узбекистана и Японии по обсуждению экспорта плодоовощной продукции
В целях расширения двусторонных отношений между Узбекистаном и Японией Торгово-промышленная палата Узбекистана совместно с японскими партнерами планирует организацию визита деловых кругов Узбекистана в Японию в ноябре 2020 года.
В рамках визита делегация Узбекистана примет участие в выставке VEGETABLES & FRUITS WORLD 2020, которая состоится в Токио 20-22 ноября т.г.
Вместе с тем, узбекская делегация проведет деловые переговоры с потенциальными покупателями плодоовощной продукции в Японии, а также посетит японские фирмы в этой области.
Количество участников мероприятия ограничено.
В мероприятии могут принять участие местные предприниматели, имеющие потенциал по производству, выращиванию, переработке и экспорту плодоовощной продукции, а также осуществляющие поставку продукции в страны Азии.
Для подробной информации, просим связаться с ответственным сотрудником Управления по содействию экспорту Палаты Аъзамовым Сардором по телефону +99899 774-45-94.