Savdo-sanoat palatasi raisi А.Ikramov Saudiya Аrabistoni ishbilarmon doira vakillari bilan onlayn muloqot oʼtqazdi
2021 yil 18 yanvar kuni Savdo-sanoat palatasi raisi А.Ikramov Saudiya Аrabistoni Milliy kompaniyalarni ragʼbatlantirish dasturi bosh direktori Badr-Аl-Badr hamda Saudiya Аrabistoni Savdo-sanoat palatasi vakillari bilan onlayn uchrashuv oʼtkazdi.
Mazkur uchrashuvda 22 yanvar kuni Saudiya Аrabistoni Investitsyalar vaziri Khalid Аl-Falih boshchiligidagi delegatsiyaning Oʼzbekistonga tashrifi doirasida tashkil etiladigan investitsiya forumi va “B2B” muzokaralarni samarali tashkil etish masalalri muhokama qilindi.
Shuningdek mazkur forumga taklif etilgan ikki mamlakat tadbirkorlari oʼrtasida hamkorlik kelishuvlariga erishish va forum doirasda turli muzokaralar oʼtkazish rejalashtirildi. Muloqot davomida Saudiya Аrabistoni vakillari tomonidan taklif etiladigan tadbirkorlar roʼyhati shuningdek forum va muzokaralar yuzasidan Saudiya Аrabistoni nomidan bir qator takliflarini bildirishdi.

Председатель Торгово-промышленной палаты А. Икрамов провел онлайн-встречу с представителями бизнес-сообщества Саудовской Аравии.
18 января 2021 года председатель Торгово-промышленной палаты А. Икрамов провел онлайн-встречу с генеральным директором Саудовской национальной программы продвижения компаний Бадром Аль-Бадром и представителями Торгово-промышленной палаты Саудовской Аравии.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с предстоящим визитом делегации во главе с министром инвестиций Саудовской Аравии Халидом Аль-Фалихом в Узбекистан 22 января, инвестиционным форумом и эффективной организацией переговоров в формате «B2B».
Также в рамках форума планируется достичь договоренностей о сотрудничестве между приглашенными предпринимателями двух стран и провести различные переговоры. В ходе встречи был составлен список бизнесменов, приглашенных саудовской делегацией, а также ряд предложений от имени Саудовской Аравии через форум и переговоров.