Toshkentda «UzEnergyExpo-2016» va «UzStroyExpo-2016» ko'rgazmalari bo'lib o'tadi
2016 yilning 21 sentyabr' kuni “O'zekspomarkaz”da bir vaqtning o'zida ikkita halqaro sanoat ko'rgazmasi bo'lib o'tadi: UzEnergyExpo-2016 va UzStroyExpo-2016.
UzEnergyExpo-2016 ko’rgazmasida sanoat korxonalari, loyiha, qurilish, montaj tashkilotlari, kommunal va hukumat muassasalari sohasidagi mutaxassislar ko’rgazmada barcha takliflarni ko’rib chiqish, solishtirish, tanlash va zarur asbob-uskunalar harid qilish imkoniga ega bo’ladilar.
Dunyoning yetakchi va mahalliy yirik korxonalar tomonidan eng so’nggi energiya sohasidagi samarali echimlar, elektr vositalarining yangi texnologiyalari, elektr ta’minoti tizimlari, energiya tejash, kabel-sim mahsulotlari, yoritish uskunalari, sanoatni avtomatlashtirish, kommunal va sanoat ob’ektlarini gaz bilan ta’minlash tizimlari namoyish etiladi.
UzStroyExpo-2016 ko’rgazmasi esa isitish, shamollatish tizimlari, quvur va fiting, shuningdek, katta beton zavodlari uchun mo’ljallangan uskunalar hamda ularning qismlarini ishlab chiqaruvchi mahalliy va xorijiy korxonalarni o’z ichiga oladi.
Mazkur ko’rgazmada O’zbekiston, Xitoy, Ukraina, Rossiya, Turkiya, Ozarbayjon va boshqa mamlakatlardan kelgan kompaniyalar ishtirok etishi rejalashtirilgan.

Выставки «UzEnergyExpo-2016» и «UzStroyExpo-2016» в Ташкенте
Выставочная компания IEG Uzbekistan приглашает посетить международные промышленные выставки, которые пройдут 21 - 23 сентября в столичном ОАО НВК «Узэкспоцентр».
В эти дни пройдут XI Международная специализированная выставка «UzEnergyExpo-2016 – Энергетика» и VI Международная специализированная выставка «UzStroyExpo-2016 – Строительство».
Выставка «UzEnergyExpo» – это актуальное на сегодняшний день мероприятие, которое позволяет всем участникам энергетического рынка обменяться опытом с зарубежными партнерами, получить возможность для установления и расширения деловых контактов, а также принять участие в дальнейшем развития данной отрасли в республике.
Участники выставки – производители и поставщики оборудования, технологий и услуг в области энергетики и электротехники, энергосбережения, специалисты организаций жилищно-коммунальной сферы, сотрудники научно-исследовательских учреждений.
Выставка «UzStroyExpo»организована с целью привлечения ведущих международных и отечественных компаний, работающих в области производства и поставок продукции строительного назначения. Участие в выставке – это передовой метод демонстрации новых материалов, технологий и оборудования, прекрасная возможность для установления деловых контактов, укрепления позиций компаний на рынке Узбекистана и всего Центрально-азиатского региона.
С каждым годом в промышленных выставках растет число отечественных предприятий-производителей с конкурентоспособной, импортозамещающей продукцией.