Savdo-sanoat palatasi PR sohasida ko‘p yillik tajribaga ega bo‘lgan kompaniyalarni Palata tomonidan yaratilgan biznes-inkubatorlar faoliyatini targ‘ib qilish uchun ishga qabul qilish boshlanganini e'lon qiladi.
Savdo -sanoat palatasi BMTTD ishtirokidagi "Farg‘ona vodiysida qishloq xo‘jaligi tadbirkorligini rivojlantirish" loyihasining biznes-inkubatsiyasi va mentorligini amalga oshirish doirasida ommaviy axborot vositalari va turli ijtimoiy tarmoqlarda shartlar asosida Palata tomonidan tuzilgan Biznes-inkubatorlar faoliyatini targ‘ib qilish uchun  PR va marketing bo‘yicha ko‘p yillik tajribaga ega bo‘lgan kompaniyalprni ishga qabul qilish boshlanganini e'lon qiladi.
Loyihaning asosiy maqsadi qishloq xo‘jaligi korxonalari va tadbirkorlikni rivojlantirish hisobiga Farg‘ona vodiysida iqtisodiy imkoniyatlarni kengaytirish va ish o‘rinlarini ko‘paytirish, shuningdek, o‘z ishini boshlayotgan tadbirkorlarga amaliy va konsalting yordamini ko‘rsatishdir.
Nomzodlarga qo‘yiladigan asosiy talablar:
1. PR va marketing sohasida kamida 3 yillik ish tajribasi (ijtimoiy tarmoqlarda marketing, PR va reklama yo‘nalishida xalqaro tashkilotlar bilan ishlash tajribasi ma'qullanadi).
2. Loyihada ishlash uchun kamida 3 ta xodimni ajratish imkoniyati:
• o‘zbek, rus va ingliz tillarida gaplashish;
• grafik dasturlarda (CorelDraw, Photoshop, Illustrator), shuningdek asosiy MS Office dasturlarida ishlash;
• SMM (Instagram, Facebook, Yutub sahifasi, telegram kanalini yuritish, nashrlar jadvalini ishlab chiqish, kontent rejasi (matn, video va rasm) maqsadli reklama);
• PR va marketing asoslarini yaxshi bilish;
• Zarur hollarda viloyatlarga xizmat safariga borish imkoniyatiga ega bo‘lish.
3. Loyihani ilgari surish uchun dastlabki  PR strategiyasini ishlab chiqish va xaridor bilan har 6 oyda yangilangan PR strategiyasini tasdiqlash.
Tanlovda ishtirok etish uchun zarur hujjatlar ro‘yxati:
• Tashkilot haqida to‘liq ma'lumot
• Davlat ro‘yxatidan o‘tkazilganligi to‘g‘risidagi guvohnoma.
• Loyihaga jalb qilingan xodimlarning rezyumesi.
• PR va marketing (xalqaro) sohasidagi turli loyihalardagi ishlarning batafsil tavsifi bilan tashkilot faoliyati to‘g‘risida ma'lumot.
• Dizaynerlar ishidan namunalar.
Ro‘yxatda ko‘rsatilgan barcha hujjatlar fayl papkasida bir vaqtning o‘zida to‘liq va qog‘oz shaklida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasiga (Toshkent shahri, A.Temur shoh ko‘chasi, 4 –uy) topshiriladi.

Торгово-промышленная палата объявляет о начале набора компании с многолетним опытом работы в сфере PR для продвижения деятельности создаваемых Палатой Бизнес-инкубаторов
Торгово-промышленная палата объявляет о начале набора компании с многолетним опытом работы в сфере PR (пиар) и маркетинга для продвижения деятельности создаваемых Палатой Бизнес-инкубаторов в СМИ и различных социальных сетях в соответствии с Техническим заданием, в рамках реализации Подкомпонента «Бизнес-инкубация и наставничество» проекта «Развитие сельского предпринимательства в Ферганской долине» с участием МБРР.
Основной целью проекта является расширение экономических возможностей и увеличение рабочих мест в Ферганской долине посредством развития сельских предприятий и предпринимательства, а также оказание практической и консультационной помощи начинающим субъектам предпринимательства в открытии своего бизнеса.
Основные требования к кандидатам:
1. Опыт работы не менее 3 лет в сфере PR и маркетинга (приветствуется опыт работы с международными организациями по направлению маркетинга, PR и продвижению в соц.сетях).
2. Возможность выделения для работы по проекту не менее 3 сотрудников:
• владеющих узбекским, русским и английским языками;
• умеющих работать в графических программах (CorelDraw, Photoshop, Illustrator), а также с основными программами MS Office;
• SMM (ведение страницы Instagram, Facebook, Youtube, канала в telegram, разработка графика публикаций, контент плана (текст, видео и фото) таргетированная реклама);
• владеющих основами PR и маркетинга;
• готовых при необходимости выехать в командировку в области.
3. Разработка предварительной PR стратегии продвижения проекта и утверждения с заказчиком каждые 6 месяцев обновленной PR стратегии.
1. Полная справка об организации
2. Свидетельство о государственной регистрации.
3. Резюме сотрудников, привлекаемых к проекту.
4. Справка о деятельности организации с подробным описание работы в различных проектах в сфере PR и маркетинга (международных).
5. Образцы работ дизайнеров.
Все документы, указанные в перечне, предоставляются в файловой папке единовременно в полном объёме и бумажном виде в Торгово-промышленную палату Узбекистана по адресу: г. Ташкент, проспект А.Тимура, 4.
Дедлайн подачи документов - 20.08.2021 г.
Дополнительную информацию можно получить по телефону: (+99878) 1506006 (ответственный исполнитель А.Сейтеков)