Oʼzbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish davlat qoʼmitasi tomonidan Qozogʼiston hududidan Oʼzbekistonga qoramol va mayda shohli mollarni yetkazib berish orqali chorvachilik komplekslarini tashkil etishga qiziqish bildirgan tadbikorlarning takliflari shakllantirilmoqda.
Shu munosabat bilan Qozogʼistondan chorva va mayda shohli mollarni olib kirish va ular boʼyicha chorva kopmlekslari yaratishga qiziqish bildirgan mahalliy tadbirkorlarning takliflarini (rus tilida) 2021 yil 16 avgust soat 14:00 qadar Palataning sh.usmanov@chamber.uz elektron manziliga taqdim etishlarini soʼraymiz.
Qoʼshimcha maʼlumot uchun Palata masʼul xodimi Usmanov Shaxzodga +99878 150-60-06 (ichki 1849) telefon raqami orqali murojaat qilish mumkin.

Государственный комитет по ветеринарии и развитию животноводства Республики Узбекистан формулирует предложения предпринимателей, заинтересованных в создании животноводческих комплексов путем поставки крупного и мелкого рогатого скота с территории Казахстана в Узбекистан.
В связи с этим просим местных предпринимателей, заинтересованных в ввозе скота и мелких жвачных животных из Казахстана и создании на их основе животноводческих комплексов (на русском языке), направить свои предложения на электронный адрес Палаты sh.usmanov@chamber.uz до 14:00 16 августа 2021 года.
За дополнительной информацией обращайтесь к ответственному лицу Палаты Усманову Шахзоду по телефону +99878 150-60-06 (внутренний 1849).