Tadbirkorlar muammolari o'z yechimini topmoqda
Toshkent viloyatida tadbirkorlik subyektlarini har tomonlama qoʼllab-quvvatlash, tadbirkorlar faoliyatidagi muammolar, qiyinchiliklar va toʼsiqlarni aniqlab, ularni bartaraf etishga koʼmaklashish borasida izchil ishlar olib borilmoqda.
Oqqoʼrgʼon tumanida Toshkent viloyati hokimi boshchiligida mutassaddi tashkilot rahbarlari ishtirokida turli tarmoqlarda faoliyat yuritayotgan tadbirkorlik subyektlari bilan uchrashuv boʼlib oʼtdi.
Uchrashuvda 100 ga yaqin tadbirkorlik subʼektlarining murojaatlari va takliflarini tinglandi. Xususan, yer ajratish, kredit, elektr taʼminoti, soliq imtiyozlari kabi 10 ga yaqin masalalar koʼrib chiqildi.
Mavjud muammolar  ijrosi yuzasidan tegishliligi boʼyicha mutasaddi boshqarmalar rahbarlari, tijorat banklari va soliq organlari vakillariga  aniq vazifalar yuklatildi.
Qonuniy jihatdan qanoatlantirish imkoniyati mavjud boʼlmagan murojaatlar boʼyicha tadbirkorlarga tushunchalar berildi, hamda loyihalarini takomillashtirish boʼyicha amaliy yordam berilishiga kelishildi.

Решаются проблемы предпринимателей
В Ташкентской области ведется последовательная работа по всесторонней поддержке бизнеса, выявлению проблем, трудностей и препятствий в деятельности предпринимателей и помощи в их преодолении.
В Аккурганском районе под руководством хакима Ташкентской области с участием руководителей профильных организаций прошла встреча с представителями предпринимательских субъектов, работающих в различных отраслях.
На собрании были заслушаны обращения и предложения около 100 предпринимательских субъектов. В частности, было рассмотрено около 10 вопросов, таких как отвод земли, кредит, электроснабжение, налоговые льготы.
Перед руководителями профильных ведомств, представителями коммерческих банков и налоговых органов поставлены конкретные задачи по реализации имеющихся задач.
Предпринимателям была предоставлена ​​информация об обращениях, которые не могли быть удовлетворены юридически, и была достигнута договоренность об оказании практической помощи в улучшении их проектов.