TOBB ETU Toshkent filiali rektori professor А.Ikramovning 2-kurs talabalari bilan uchrashuvi boʼlib oʼtdi
Joriy yilning 13 sentyabr kuni, Turkiya iqtisodiyot va texnologiya universiteti Toshkentdagi filialining yangi binosida universitet rektori А.Ikramov "Xalqaro biznes va tadbirkorlik" va "e-tijorat va texnologiyalarni boshqarish" taʼlim yoʼnalishlari boʼyicha 2 -kurs talabalari bilan anʼanaviy uchrashuv oʼtkazdi.
Rektor ikkinchi kurs talabalarini tabriklagan holda, “Bizning talabalar oʼquv jarayonining faol ishtirokchilari, biz jahon taʼlimidagi tendentsiyalarni yaxshi bilamiz va klassik universitetning zamonaviy va ilgʼor boʼlishi uchun zamon bilan hamnafasmiz.Bugun siz oʼzingizni eng zoʼr, yetakchi sifatida koʼrsatdingiz, shu bois kelajakdagi boshqa talabalarimiz uchun ham namuna boʼlasizlar deb umid qilamiz” deya taʼkidlab oʼtdi.
Uchrashuv davomida Oʼzbekiston Respublikasi hamda Turkiya Respublikasida talabalarning taʼlim olishini yanada takomillashtirish, yuqori malakali, ijodiy fikrlaydigan, xalqaro standartlarga asoslangan, qobiliyatli kadrlarni tayyorlash uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish, oʼz intellektual qobiliyatlarini roʼyobga chiqarish uchun mustaqil qarorlar qabul qilish va maʼnaviy rivojlangan shaxs sifatida shakllantirish masalalari muhokama qilindi.

Встреча Ректора TOBB ETÜ Tashkent проф. А.Икрамова со студентами 2 курса
Сегодня, 13 сентября текущего года в новом здании Филиала Турецкого университета экономики и технологий в Ташкенте состоялась традиционная встреча Ректора со студентами 2-го курса по направлениям образования «международный бизнес и предпринимательство» и «электронная коммерция и управление технологиями».
Ректор поздравил второкурсников: «Наши студенты — активные участники учебного процесса, мы хорошо чувствуем тренды мирового образования и идем в ногу со временем, чтобы классический университет был современным и прогрессивным.
Уже сегодня вы зарекомендовали себя как лучшие, как лидеры, поэтому надеемся, что вы будете примером для других наших будущих студентов».
В ходе встречи обсуждались вопросы дальнейшего совершенствования обучения студентов как в Республике Узбекистан, так и в Турецкой Республике, создание необходимых условий для подготовки высококвалифицированных, креативно мыслящих кадров на основе международных стандартов, способных самостоятельно принимать решения для реализации их интеллектуальных способностей и формирования в качестве духовно развитой личности.