SSP raisi o‘rinbosari F.Usmanov Yevroosiyo biznes Al'yansi bosh direktori bilan uchrashdi.
Joriy yilningn 29 sentyabr' kuni Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Fariz Usmanov Yevroosiyo biznes Al'yansi bosh direktori Eduard Gulyan boshchiligidagi delegasiya vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Tadbir avvalida Palata raisining o‘rinbosari delegasiya vakillariga Savdo-sanoat palatasi faoliyati, ayni kunlarda amalga oshirilayotgan islohotlar va kelgusidagi loyihalar to‘g‘risida ma'lumot berib o‘tdi.
Uchrashuv davomida E.Gulyan O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar hamda tadbirkorlik faoliyatini rivojantirishga qaratilayotgan e'tiborni yuqori baholab, natijador loyihalarni amalga oshirishda Savdo-sanoat palatasi bilan hamkorlik qilishdan mamnun ekanligini ma'lum qildi.
Uchrashuvda Ispaniya tibbiy asbob-uskunalari va maxsus tibbiy asbob –uskunalar, jumladan radiologik uskunalar, ko‘chma tibbiy komplekslar, ventilyatorlarni qo‘llab -quvvatlovchi qurilmalar ishlab chiqarish mahalliylashtirish shartlari qishloq xo‘jaligi loyihalarida ispan kompaniyalarining investisiya va texnologik ishtiroki formati: agrologistika markazlari, vino zavodlarini yaratish masalalri muhokama qilindi.
Shu bilan birga delegasiya vakillari tomonidan Yevroosiyo al'yansining ayni kunlardagi mavjud imkoniyatlari va resurslari to‘g‘risida taqdimot qilindi.

Заместитель председателя ТПП провел встречу с генеральным директором Евразийского Бизнес-Альянса.
29 сентября этого года заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Ф.Усманов встретился с делегацией во главе с генеральным директором Евразийского бизнес-альянса Эдуардом Гуляном.
В начале мероприятия узбекская сторона проинформировала делегацию о деятельности Торгово-промышленной палаты, а также проводимых реформах в Узбекистане.
В ходе встречи Гулян высоко оценил проводимые в Узбекистане масштабные реформы и внимание, уделяемое развитию предпринимательства, а также выразил готовность к  сотрудничеству с Торгово-промышленной палатой в реализации долгосрочных проектов.
На встрече обсуждались условия локализации производства в Узбекистане испанского медицинского оборудования и специальной медицинской техники, а также  инвестиционно-технологического участия испанских компаний в агропромышленных проектах и логистических центров, винодельческих предприятий Узбекистана и др.
В свою очередь делегация представила презентацию о текущих возможностях и ресурсах Евразийского Альянса.