O‘zbekiston delegasiyasining Turkiyaga tashrifi davom etmoqda
Avval xabar qilinganidek, SSP raisi D.Vahabov boshchiligidagi Savdo-sanoat palatasi delegasiyasi Turkiyada amaliy tashrif bilan bo‘lib turibdi.
Ushbu tashrif doirasida Turkiya Savdo-sanoat palatalari va tovar birjalari ittifoqi (TOBB) prezidenti R.Hisarchiqlio‘glining O‘zbekiston delegasiyasi bilan ham uchrashuvi tashkil etildi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston va Turkiya o‘rtasidagi savdo aloqalarini rivojlantirish va iqtisodiy hamkorlikni kengaytirish masalalari, shuningdek, ko‘p qirrali ikki tomonlama hamkorlikning bugungi holati va rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Shuningdek, har ikki tomon investisiya, savdo-iqtisodiy, transport-logistika, axborot-kommunikasiya, madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlikning qo‘shma dasturini ishlab chiqishga o‘zaro hamkorlikka tayyor ekanliklarini bildirdilar.
Yig‘ilish yakunlari bo‘yicha yo‘lga qo‘yilgan loyihalarni amalga oshirishning eng ustuvor yo‘nalishlari belgilab olindi.

Визит узбекской делегации в Турцию продолжается
Как сообщали ранее делегация Торгово-промышленной палаты во главе с Председателем ТПП Д.Вахабовым находится с рабочим визитом в Турции.
В ходе данного визита также была организована встреча Президента Союза торгово-промышленных палат и товарных бирж Турции (TOBB) Р.Хисарчиклыоглу с делегацией Узбекистана.
В ходе встречи обсуждались вопросы развития торговли и расширения экономического сотрудничества между Узбекистаном и Турцией, а также текущее состояние и перспективы расширения многопланового двустороннего сотрудничества.
Также была выражена взаимная готовность к разработке совместной программы сотрудничества в инвестиционной, торгово-экономической, транспортно-логистической, информационно-коммуникационной и культурно-гуманитарной сферах.