O‘zbekiston va Turkiya o‘rtasida iqtisodiy aloqalar mustahkamlanmoqda
Joriy yilning 12 oktabr kuni Turkiya Iqtisodiy tadqiqotlar jamg‘armasi Bosh kotibi Naxit O‘zen Prognozlashtirish va makroiqtisodiy tadqiqotlar instituti direktori o‘rinbosari Baxtishod Hamidov bilan uchrashdi.
Uchrashuv O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi ko‘magida tashkil etilib, joriy yilning 24-noyabr kuni Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadigan “Turkiya va O‘zbekiston o‘rtasidagi iqtisodiy hamkorlikning yangi ufqlari” simpoziumi doirasida bo‘lib o‘tdi.
Simpozium kirish, axborot va panel sessiyalaridan iborat bo‘lib, ikki mamlakat ilmiy va ishbilarmon doiralari ishtirokida bo‘lib o‘tishi kutilmoqda.

Налаживаются экономические отношения между Узбекистаном и Турцией
12 октября текущего года состоялась встреча Генерального секретаря Фонда экономических исследований Турции Нахита Озена с заместителем директора Института прогнозирования и макроэкономических исследований Бахтишодом Хамидовым.
Встреча организована при содействии Торгово-промышленной палаты Узбекистана в рамках предстоящего симпозиума под названием “Новые горизонты в экономическом сотрудничестве между Турцией и Узбекистаном", который пройдет 24 ноября текущего года в Ташкенте.
Симпозиум будет состоять из вступительных, информационных и панельных сессий с участием научных и деловых кругов  двух стран.