“Markaziy Osiyo – Koreya Respublikasi” Ishbilarmonlar kengashining 3-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 26 oktabr kuni Pusan shahrida Markaziy Osiyoning barcha mamlakatlari savdo-sanoat palatalari vakillari ishtirokida “Markaziy Osiyo – Koreya Respublikasi” Ishbilarmonlar kengashining 3-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir “Markaziy Osiyo – Koreya Respublikasi” hamkorlik forumining 15-yig‘ilishi doirasida tashkil etildi.
Uchrashuvda Koreya Respublikasi va Markaziy Osiyo mamlakatlari o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash maqsadida, ikki davlat ishbilarmon doiralari uchun qo‘shimcha shart-sharoitlar yaratish istiqbollari va imkoniyatlari muhokama qilindi.
Shuningdek, Ishbilarmonlar kengashi faoliyatini, jumladan, raqamli texnologiyalarni keng qo‘llash, O‘zbekistonda Ishbilarmonlar kengashining yacheykasini (SSP qoshidagi Biznes-inkubator negizida) ochish, hamkorlikda tadbirlar (seminarlar, konferensiyalar) tashkil etish, shuningdek, ishbilarmon doiralarning Markaziy Osiyoda va Koreya Respublikasida o‘tkaziladigan ko‘rgazmalarga tashrifini tashkil etish masalalari ko‘rib chiqildi.

3-е заседание Делового совета «Центральная Азия – Республика Корея»
26 октября текущего года в г. Пусан проведено 3-е заседание Делового совета «Центральная Азия - Республика Корея» с участием представителей торгово-промышленных палат всех Центрально-Азиатских стран.
Мероприятие было организовано в рамках 15-го заседания Форума по сотрудничеству «Центральная Азия – Республика Корея».
В мероприятии приняли участие начальник Управления ТПП РУз Олег Рыжиченко и ведущий специалист Беккульбеков Ойбек.
В ходе встречи участники обсудили перспективы и возможности создания дополнительных условий для деловых кругов обеих стран с целью укрепления торгово-экономических отношений между Республикой Корея и странами Центральной Азии.
Также были рассмотрены предложения по активизации деятельности Делового совета, в том числе путем широкого использования цифровых технологий, открытия ячейки Делового совета в Узбекистане (на базе Бизнес-инкубатора при ТПП Узбекистана), проведении совместных мероприятий (семинаров, конференций), организации визитов деловых кругов на выставки, проводимые как в странах Центральной Азии, так и в Республике Корея.