Kanada-Yevrosiyo Savdo palatasining Toshkentdagi yig‘ilishi
Joriy yilning 7-noyabr kuni Kanadaning O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Elison Leklerkning tashrifi doirasida «Hyatt Regency Tashkent» mehmonxonasida Kanada-Yevrosiyo Savdo palatasi (CECC) bilan yetakchi kompaniya, tashkilot va idora vakillari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Shuningdek, tadbir Kanada va boshqa mamlakatlardagi CECC Direktorlar Kengashi aʼzolari uchun onlayn formatida o‘tkazildi.
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi boshqarma boshlig‘i Oleg Rijichenko o‘z chiqishida mehmonlarni Palata faoliyati bilan tanishtirdi, shuningdek, O‘zbekiston hududida iqtisodiy va boshqa faoliyatni amalga oshirishda Kanada doiralari vakillariga ko‘rsatilayotgan ko‘mak to‘g‘risida so‘zlab berdi.
Aytib o‘tish joizki, 2022-yil aprel oyidan boshlab Milliy Kengash Direktorlari va aʼzo tashkilotlar Bayonnomasi asosida CERBA (Kanadaning Rossiya va Yevrosiyodagi Ishbilarmonlik assotsiatsiyasi), Kanada-Yevrosiyo Savdo palatasi CECC deb qayta nomlandi, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasidagi CERBA vakolatxonasi Adliya vazirligida CECCning O‘zbekistondagi filiali deb qayta ro‘yxatdan o‘tkazildi. CECC CERBAning huquqiy vorisi hisoblanadi.

Заседание Канадско-Евразийской Торговой Палаты в Ташкенте
7 ноября этого года, в рамках визита Чрезвычайного и Полномочного Посла Канады в Республике Узбекистан Элисона Леклера, в гостинице «Hyatt Regency Tashkent» прошло заседание Канадско-Евразийской торговой палаты (CECC) с участием представителей передовых компаний, организаций и ведомств.
Мероприятие проводилось также в онлайн формате для членов Совета Директоров CECC в Канаде и других странах.
На мероприятии выступил с презентацией начальник управления Торгово-промышленной палаты Узбекистана Олег Рыжиченко, ознакомив участников заседания с деятельностью Палаты, а также рассказал о поддержке представителей канадских кругов в ведении экономической и иной деятельности на территории Узбекистана.
Стоит отметить, что с апреля 2022 года, на основании Протокола Национального Совета Директоров и организаций-членов, CERBA (Canada Eurasia Russia Business Association) была переименована в CECC, Канадско-Евразийскую Торговую Палату, а также Представительство CERBA в Республике Узбекистан прошло перерегистрацию в Министерстве юстиции РУз в филиал CECC в Узбекистане. CECC является правопреемником CERBA.