Jazoir Elchisi bilan uchrashuv
Joriy yilning 14-mart kuni Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vahаbov va Jazoir Xalq demokratik Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi Gennad Bumeden o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy va boshqa sohalardagi hamkorlikning bugungi holati va uni yanada rivojlantirish istiqbollari, xususan, to‘qimachilik, transport-logistika va import sohalaridagi aloqalarni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Davron Vaхabov ikki mamlakat Savdo-sanoat palatalari o‘rtasidagi hamkorlikni jadallashtirish hamda ishbilarmon doira vakillarining to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqa o‘rnatishlari muhimligini taʼkidladi.

Встреча с Послом Алжира
14 марта т.г. состоялась встреча Председателя Торгово-промышленной палаты Даврона Вахобова и Чрезвычайного и Полномочного Посла Алжирской Народно-Демократической Республики в Республике Узбекистан Геннадом Бумедьеном.
В ходе встречи обсуждены текущее состояние сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной и других сферах, а также перспективы дальнейшего развития, в частности, вопросы укрепления связей в сферах текстиля, транспортно-логистической и импортной.
Даврон Вахабов подчеркнул важность активизации сотрудничества между торгово-промышленными палатами двух стран и важность установления прямых контактов между представителями бизнес-сообщества.