Slovakiya Elchisi bilan uchrashuv
Joriy yilning 14-mart kuni Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vahabov va Slovakiya Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi Viktor Boretski o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida ikki davlat o‘rtasidagi hamkorlikning dolzarb masalalari, xususan, kimyo sanoati, to‘qimachilik sanoati, elektrotexnika sanoati, oziq-ovqat sanoati va boshqa sohalardagi hamkorlikning bugungi holati va uni yanada rivojlantirish istiqbollari, shuningdek, ushbu mamlakatlarning investitsiyaviy salohiyati muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida tomonlar qo‘shma tadbirlarni rejalashtirish va ikki mamlakat ishbilarmon doiralarining o‘zaro tashriflarini faollashtirish zarurligi yuzasidan fikr almashdilar.

Встреча с Послом Словакии
14 марта т.г. состоялась встреча Председателя Торгово-промышленной палаты Даврона Вахабова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Словацкой Республики в Республике Узбекистан Виктором Борецким.
В ходе встречи были обсуждены актуальные вопросы сотрудничества и инвестиционный потенциал двух стран, а также перспективы дальнейшего развития сотрудничества в таких сферах, как химическая промышленность, текстиль, электротехника и пищевая промышленность.
В завершение встречи стороны обменялись мнениями о необходимости планирования совместных мероприятий и активизации взаимных визитов деловых кругов двух стран.