SSP raisi Namangan viloyatidagi asal va asalari eksportyorlari bilan onlayn uchrashuv o‘tkazdi
Joriy yilning 19 aprel kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi D.Vahabov boshchiligida Namangan viloyatidagi asal va asalari eksportyorlari bilan bugungi kundagi mavjud muammolarni o'rganish va qo'shimcha takliflar ishlab chiqish yuzasidan muhokama bo‘lib o‘tdi.
Respublikamizning asalari oilasi va asal mahsulotlari eksporti katta qismini Namangan viloyati tadbirkorlari hissasiga to'g'ri kelganligi sababli, D.Vaxabov Namangan viloyatidan qo'shni davlatlarga asalari va asal mahsulotlarini eksport qilishda yuzaga kelayotgan muammolarni yechimini topish maqsadida tadbirkorlar bilan ZOOM platformasi orqali muhokama yig'ilishi o’tkazdi.
Tashkil qilingan muloqot jarayonida tadbirkorlar tomonidan taklif va fikrlar bildirildi, mulohazalar yuzasidan topshiriqlar berilib, muhim vazifalar belgilab olindi.

Председатель ТПП провёл онлайн-встречу с экспортёрами мёда и пчелосемей Наманганской области
19 апреля текущего года председатель Торгово-промышленной палаты Д. Вахабов провёл онлайн-встречу с экспортёрами мёда и пчелосемей Наманганской области, в ходе которой были обсуждены существующие проблемы и дополнительные предложения.
Поскольку большая часть экспорта пчелосемей медовой продукции нашей республики приходится на предпринимателей из Наманганской области, Д.Вахабов провел дискуссию с предпринимателями через платформу ZOOM с целью поиска решения проблем, возникающих при экспорте продукции из Наманганской области в соседние страны.
В ходе организованного диалога предпринимателями были высказаны предложения и мнения, на основании которых даны поручения, определены важные задачи.