“Markaziy Osiyo - Xitoy” Ishbilarmonlar kengashining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 19 may kuni Xitoyning Sian shahrida “Markaziy Osiyo - Xitoy” davlat rahbarlari sammiti boshchiligida “Markaziy Osiyo - Xitoy” Ishbilarmonlar kengashining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
“Markaziy Osiyo - Xitoy” Ishbilarmonlar kengashi “Markaziy Osiyo - Xitoy” davlat rahbarlarining birinchi Sammiti doirasida Xalqaro savdoni rivojlantirish bo‘yicha Xitoy qo‘mitasi tashabbusi bilan Markaziy Osiyoning 5 mamlakati (Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston, Turkmaniston, O‘zbekiston) Savdo-sanoat palatalari bilan birgalikda tashkil etildi.
Tadbirda ikki tomonlama va ko‘p tomonlama yo‘nalishlarda hamkorlik qilishdan manfaatdor ushbu mamlakatlarning ishbilarmon doiralari vakillari ishtirok etdi.
O‘zbekiston tomonidan Savdo-sanoat palatasi Raisi Davron Vaxabov boshchiligida mamlakatimizning barcha hududlaridan 70 ga yaqin biznes vakillar ishtirok etdi.
Ishbilarmonlar kengashining tashkil etilishi munosabati bilan seminar va taqdimotlar o‘tkazildi, shuningdek, Memorandum imzolandi.

Состоялось собрание Делового совета «Китай-Центральная Азия»
19 мая т.г. в городе Сиань под эгидой Саммита глав государств «Китай-Центральная Азия» состоялось собрание Делового совета «Китай-Центральная Азия».
Деловой совет Китай-Центральная Азия была создана в рамках Первого Саммита Глав Государств Китай-Центральная Азия по инициативе Китайского комитета содействия развитию международной торговли совместно с ТПП 5 стран Центральной Азии (Казахстан, Кыргызстан, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).
На мероприятии приняли участие представители деловых кругов данных стран, заинтересованные в двустороннем и многостороннем сотрудничестве.
От Республики Узбекистан на мероприятии во главе с Председателем Торгово-промышленной палаты Узбекистана Давроном Вахабовым приняли участие порядка 70 представителей бизнеса из всех регионов страны.
В связи с созданием совета предпринимателей были проведены семинары и презентации, а также был подписан Меморандум.