Eronning Kirmon viloyati Savdo palatasi raisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 29 may kuni Eron Islom Respublikasining Kirmon viloyati Savdo palatasi bilan videokonferensaloqa formatida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Eronning Kirmon viloyati Savdo palatasi raisi Seyed Maxdi Tabibzade, O‘zbekistonning Eron Islom Respublikasidagi elchisi Bahodir Abdullayev, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vahabov hamda mutasaddi vazirlik va idoralar vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuvda ikki davlat o‘rtasida metall mahsulotlarini ishlab chiqarish, sanoat kooperatsiyasini yo‘lga qo‘yish hamda istiqbolli qo‘shma investitsiya loyihalarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakuni bo‘yicha tomonlar metall mahsulotlarini ishlab chiqarish yo‘nalishida o‘zaro sanoat kooperatsiyasini yo‘lga qo‘yish, ikki mamlakat metall sohasidagi korxonalar o‘rtasida hamkorlikni jadallashtirish va o‘zaro manfaatli investitsiya loyihalarini amalga oshirish imkoniyatlarini o‘rganib chiqishga kelishib oldi.

Состоялась встреча с президентом Торговой палаты Керманской области Ирана
29 мая т.г. состоялась встреча в формате видеоконференции с Торговой палатой Керманской области Исламской Республики Иран.
На встрече приняли участие президент Керманской Торговой палаты Сейед Махди Табибзаде, Посол Узбекистана в Исламской Республике Иран Бахадыр Абдуллаев, председатель Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврон Вахабов, а также представители соответствующих министерств и ведомств.
В ходе встречи обсуждались вопросы производства металлопродукции, налаживания производственной кооперации и реализации перспективных совместных инвестиционных проектов между двумя странами.
В завершение встречи стороны договорились наладить взаимную производственную кооперацию в направлении производства металлопродукции, активизировать сотрудничество между предприятиями металлургической отрасли двух стран, а также изучить возможности реализации взаимовыгодных инвестиционных проектов.