Oʼzbek-turk ishbilarmon doira vakillarining biznes uchrashuvi
Poytaxtimizda joriy yilning 6 iyun kuni bo’lib o’tgan Oʼzbekiston va Turkiya ishbilarmonlar ishtirokidagi biznes-forum va “B2B” formatidagi ikki tomonlama muzokaralar turli yoʼnalishlarni oʼz ichiga qamrab oldi. Unda mamlakatimizda faoliyat yurituvchi 150 ga yaqin tadbirkorlik subyektlari ishtirok etdi.
Tadbirda O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisining Birinchi o‘rinbosari Islom Jasimov o'z ma'ruzalari bilan chiqish qildilar.
Shuningdek, Forum davomida Turkiya tadbirkorlari Oʼzbekistonda investitsion muhitni yanada yaxshilash, iqtisodiyotni liberallashtirish, tadbirkorlarning qonuniy huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdilar.

Бизнес-встреча деловых кругов Узбекистана и Турции
В настоящее время впервые в Узбекистане проходит бизнес-миссия турецких компаний во главе с генеральным директором турецкой промзоны Ostim.
Бизнес-форум и двусторонние переговоры в формате «В2В» с участием предпринимателей Узбекистана и Турции, состоявшиеся в нашей столице 6 июня, включили в себя различные направления. В нем приняли участие около 150 местных субъектов предпринимательства.
На мероприятии выступил Первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Ислам Жасимов.
Также в ходе Форума турецкие предприниматели ознакомились с проводимой в Узбекистане работой по дальнейшему улучшению инвестиционного климата, либерализации экономики, защите законных прав и интересов предпринимателей.