“20 ming tadbirkor — 500 ming malakali mutaxassis” dasturini amalga oshirish borasida Toshkent viloyatida ham tizimli ishlar olib borilmoqda. Jumladan, Yuqori Chirchiq tumanidagi “Millatlar do‘stligi" madaniyat saroyida kambag‘allikni qisqartirish va aholi bandligini ta’minlashga qaratilgan mehnat yarmarkasi tashkil etildi.
Ushbu yarmarkada ish o‘rinlari bilan 82 ta tadbirkor va 341 nafar ishsiz fuqaro qatnashdi. Shundan 131 nafari shu joyning o’zida ish bilan band qilindi. 12 nafar fuqaro qayta kasb-hunar o‘qitishga jalb etildi.

Ведется планомерная работа по реализации программы «20 тысяч предпринимателей – 500 тысяч квалифицированных специалистов»
В Ташкентской области ведется планомерная работа по реализации программы «20 тысяч предпринимателей – 500 тысяч квалифицированных специалистов». В частности, ярмарка труда, направленная на снижение бедности и обеспечение занятости населения, была организована в Юкарычирчикском районе.
В ярмарке приняли участие 82 предпринимателя с вакансиями, и 341 безработный граждан. 131 из них были трудоустроены в ходе ярмарки. 12 граждан были привлечены к профессиональному обучению.