“CENTRAL ASIA PHARMA & HEALTHCARE UZBEKISTAN”
Joriy yilning 7 iyun kuni poytaxtimizdagi Yoshlar ijod saroyi binosida “CENTRAL ASIA PHARMA & HEALTHCARE UZBEKISTAN” – Markaziy Osiyo farmatsevtika va sog‘liqni saqlash tizimi xalqaro ko‘rgazmasining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur ko‘rgazma “Meta Events Group” hamda Birlashgan Arab Amirliklarining “Big4Sure Events” kompaniyasi hamkorligida, shuningdek, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi, O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi, Toshkent shahar hokimligi, O‘zbekiston Tibbiyot uskunalari ishlab chiqaruvchilar va yetkazib beruvchilar uyushmasi qo‘llab-quvvatlovi asosida tashkil etildi.
Yurtimizda muntazam o‘tkazib kelinayotgan xalqaro tibbiyot ko‘rgazmalari tibbiy-ilmiy yangiliklar va texnologiyalar bilan tanishish, soha mutaxassislarining o‘zaro tajriba almashishi uchun imkoniyat yaratish orqali sog‘liqni saqlash tizimini yanada rivojlantirishga xizmat qilmoqda.
Mazkur Xalqaro ko‘rgazmada Buyuk Britaniya, Pokiston, Turkiya, Xindiston va boshqa xorijiy mamlakatlardan 50 ga yaqin sog‘liqni saqlash va farmatsevtika tizim korxonalari o‘z mahsulotlari va xizmatlari bilan ishtirok etmoqda.
Xalqaro ko‘rgazmada “SHAMROCK PHARMACHEMI”, “MARC LABORATORIES” kabi dunyoga mashhur tibbiy brendlar ishtiroki xam kutilmoqda.
Ushbu ko‘rgazma mamlakatimizga xorij sarmoyasini jalb etish, farmatsevtika, stomatologiya va tibbiyot turizmini yanada rivojlantirish, chet ellik sheriklar bilan hamkorlikda qo‘shma korxonalar tashkil etish, sohaga oid talab va takliflarni o‘rganish hamda tovar ayirboshlashni kengaytirishga xizmat qiladi. Ko‘rgazma 9 iyunga qadar davom etadi.

"CENTRAL ASIA PHARMA & HEALTHCARE UZBEKISTAN"
7 июня текущего года в здании столичного Дворца творчества молодежи состоялась торжественная церемония открытия Международной выставки фармацевтики и системы здравоохранения Центральной Азии – "CENTRAL ASIA PHARMA & HEALTHCARE UZBEKISTAN".
Данная выставка проводится в сотрудничестве с компаниями Meta Events Group, а также Big4Sure Events Объединенных Арабских Эмиратов, при поддержке Торгово-промышленной палаты Узбекистана, Министерства инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан, Министерства здравоохранения Республики Узбекистан, Хокимията г.Ташкента, Ассоциации производителей и поставщиков медицинского оборудования Узбекистана.
Регулярно проводимые в нашей стране международные медицинские выставки служат дальнейшему развитию системы здравоохранения, создавая возможность специалистам сферы ознакомиться с медицинскими и научными новинками и технологиями.
В данной Международной выставке со своей продукцией и услугами принимают участие около 50 предприятий сферы здравоохранения и фармацевтики из Великобритании, Пакистана, Турции, Индии и других зарубежных стран.
Также в международной выставке ожидается участие всемирно известных медицинских брендов, таких как «SHAMROCK PHARMACHEMI», «MARC LABORATORIES».
Данная выставка служит привлечению иностранных инвестиций в нашу страну, дальнейшему развитию фармацевтического, стоматологического и медицинского туризма, созданию совместных предприятий в сотрудничестве с зарубежными партнерами, изучению спроса и предложения отрасли, а также расширению торговли. Выставка продлится до 9 июня.