Qatar elchisi bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 13 iyun kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vaxabov Qatar Davlatining Favqulodda va Muxtor Elchisi Hasan Hamza Hoshim bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston va Qatar o‘rtasidagi iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Hasan Hamza Hoshim ikki davlat oʻrtasidagi iqtisodiy aloqalarni mustahkamlashga tayyor ekanini bildirib, Qatar Oʻzbekiston iqtisodiyotiga sarmoya kiritishdan manfaatdor ekanini qayd etdi.
Davron Vaxabov Qatarning O‘zbekiston bilan iqtisodiy aloqalarni rivojlantirishdan manfaatdorligi uchun minnatdorlik bildirib, O‘zbekiston iqtisodiyotning turli tarmoqlari, xususan, to‘qimachilik sanoati sohasida hamkorlikka tayyorligi haqida ta’kidladi.
Uchrashuv yakunlari bo’yicha tomonlar ikki mamlakat o‘rtasidagi iqtisodiyotning turli sohalarida hamkorlikni yanada rivojlantirish va o‘zaro manfaatli natijalarga erishish masalalarini kelgusida batafsil muhokama qilishga kelishib oldi.

Состоялась встреча с Послом Катара
13 июня т.г. состоялась встреча Председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврона Вахабова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Государства Катар Хасаном Хамза Хашимом.
В ходе встречи обсуждались перспективы развития экономического сотрудничества между Узбекистаном и Катаром.
Хасан Хамза Хашим выразил готовность к укреплению экономических отношений между двумя странами и подчеркнул, что Катар заинтересован в инвестировании в экономику Узбекистана.
Даврон Вахабов выразил благодарность за интерес Катара к развитию экономических отношений с Узбекистаном и подчеркнул, что Узбекистан готов к сотрудничеству в различных отраслях экономики, в частности, в сфере текстильной промышленности.
Данная встреча стала еще одним шагом в направлении укрепления экономических отношений между Узбекистаном и Катаром. Стороны выразили интерес в дальнейшем развитии сотрудничества между двумя странами в различных областях экономики и на достижение взаимовыгодных результатов.