Latviya Respublikasining O'zbekistondagi Elchisi bilan uchrashuv
Joriy yilning 14 iyun kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vaxabov Latviya Respublikasining O'zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Troksha Reynis hamda Latviya Investitsiyalar va rivojlanish agentligining O‘zbekiston bo‘limi rahbari Georgiy Voevoda bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida mamlakatlarimiz o‘rtasidagi hamkorlikning eng rivojlangan yo‘nalishlari: logistika, farmatsevtika, to‘qimachilik sanoati va boshqalar bo‘yicha hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilindi.
Shuningdek, Davron Vaxabov Elchiga hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qilish uchun Latviyadagi tegishli tashkilot bilan onlayn yoki oflayn rejimda uchrashuvlar o'tkazish, shuningdek, Latviya ishbilarmon doiralarining O‘zbekistonga tashrifini tashkil etish imkoniyatlarini ko‘rib chiqishni taklif qildi.

Состоялась встреча с Послом Латвийской Республики в Узбекистане
4 июня т.г. состоялась встреча Председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврон Вахабова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Латвийской Республики Рейнисом Трокшей и руководителем Узбекского филиала Латвийского агентства инвестиций и развития Георгием Воеводой.
В ходе встречи стороны обсудили возможности сотрудничества в самых развитых сферах кооперации между двумя странами, таких как: логистика, фармацевтика, текстильная промышленности и др.
Также Даврон Вахабов предложил Послу рассмотреть возможность организации встреч в формате онлайн или офлайн с соответствующей организацией в Латвии для обсуждения перспективных направлений сотрудничества, а также для визита деловых кругов Латвии в Узбекистан.