O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasidagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Joriy yilning 21 iyun kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi va Xitoy Xalq Respublikasi Investorlar alyansi yetakchilari klubi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi, xususan, O‘zbekiston xorijiy sarmoyalarni jalb etish bo‘yicha ulkan salohiyatga ega ekanligi ta’kidlandi.
Shuningdek, uchrashuv davomida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasining faoliyati bilan tanishtirildi. Investorlar Alyansi Liderlar klubi vakillari O‘zbekistondagi farmatsevtika sanoati sohasiga va yirik qurilish loyihalarda ishtirok etishga qiziqish bildirdi.
Uchrashuv ishtirokchilari O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasidagi iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash maqsadida biznes-forum o‘tkazish imkoniyatlarini ham muhokama qildi. Uchrashuv ikki davlat o‘rtasida iqtisodiyot va sarmoyaviy sohalarda sheriklik aloqalarini o‘rnatish va hamkorlikni kengaytirishga qaratildi.

Обсуждены перспективы сотрудничества между Узбекистаном и Китаем
21 июня т.г. в Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с представителями ТПП и Клуба лидеров альянса инвесторов Китайской Народной Республики.
На данной встрече обсуждались вопросы возможного сотрудничества, в частности, было подчеркнуто, что Узбекистан имеет огромный потенциал для привлечения иностранных инвестиций.
В ходе встречи была представлена деятельность Торгово-промышленной палаты Узбекистана. Представители Клуба лидеров альянса инвесторов проявили интерес к участию в крупных строительных проектах, а также к фарминдустрии на территории Узбекистана.
Участники встречи также обсудили возможность проведения бизнес-форума, который будет способствовать укреплению экономических связей между Узбекистаном и Китаем. Встреча была направлена на установление партнерских отношений и расширение сотрудничества между двумя странами в области экономики и инвестиций.