Oʼzbekiston-Gruziya Ishbilarmonlar kengashi tuziladi
Tashrif doirasida O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va Gruziya Bosh vaziri Irakliy Garibashvili boshchiligidagi hukumat delegatsiyalarining uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida mamlakatlar oʻrtasidagi iqtisodiy hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Gruziya va O‘zbekiston Respublikasi barqaror savdo hamkorlari ekani, mamlakatlar o‘rtasida bu borada yanada ko‘proq salohiyat mavjudligi ta’kidlandi.
Yigʼilish yakunida qator ikki tomonlama hujjatlar imzolandi.
Shu qatorda, ikki mamlakat o’rtasida savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy aloqalarni yanada kengaytirish maqsadida Oʼzbekiston Savdo-sanoat palatasi va Gruziya Savdo-sanoat palatasi bilan Oʼzbekiston-Gruziya Ishbilarmonlar kengashi tuzish toʼgʼrisida kelishuv imzolandi.
Joriy yilning oktyabr oyida esa Toshkent shahrida Oʼzbekiston-Gruziya Biznes-forumi oʼtkazishga kelishib olindi. Biznes-forumda Gruziyaning O’zbekistonga katta qiziqish bildirayotgan vinochilik, turizm, tekstil va elektrotexnika yoʼnalishlarida faoliyat yurituvchi kompaniyalari ishtirok etishi rejalashtirilmoqda.

Будет создан Деловой совет «Узбекистан-Грузия»
В рамках визита проходит встреча правительственных делегаций во главе с Премьер-министром Республики Узбекистан Абдуллой Ариповым и Премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
На встрече были обсуждены вопросы экономического сотрудничества стран. Отмечено, что Грузия и Республика Узбекистан являются устойчивыми торговыми партнерами и еще больше потенциала между странами в этом направлении.
По итогам встречи были подписаны ряд двусторонних документов.
В целях дальнейшего расширения торгово-экономических и инвестиционных отношений между двумя странами было подписано соглашение между Торгово-промышленной палатой Узбекистана и Торгово-промышленной палатой Грузии об учреждении Грузино-Узбекистанского делового совета.
Достигнута договоренность о проведении узбекско-грузинского бизнес-форума в Ташкенте в октябре этого года. На данном бизнес-форуме ожидается участие грузинских компаний в сферах виноделия, туризма, текстиля и электротехники, проявляющих большой интерес к Узбекистану.