Davlat rahbarining ochiq muloqotiga tayyorgarlik ko‘rish doirasida tadbirkorlar bilan koll-markazlar va tahliliy shtab tashkil etildi
Har yili 20-avgust kuni O‘zbekistonda Tadbirkorlar kuni nishonlanadi. Sana munosabati bilan eng muhim va kutilayotgan voqea – Yurtboshimizning tadbirkorlar bilan Ochiq muloqoti bo‘lib o‘tadi. Tadbirda minglab ishbilarmonlarning onlayn va bevosita tarzda ishtirok etishi kutilmoqda.
Muloqotning o‘ziga xos jihati uning do‘stona va ishonch ruhida o’tkazilishidir. Bu, o‘z navbatida, tizimli muammolarni aniqlash, ularni hal qilish yo‘llarini topish va mamlakatimizda tadbirkorlikni rivojlantirishni yanada rag‘batlantirishga yordam beradi.
Bir tasavvur qilib ko’ring, bu formatdagi muloqot an’anasi ikki yildan buyon davom etib kelayotganiga qaramasdan 2021-yildan boshlab tadbirlarga tayyorgarlik doirasida ishbilarmonlik muhitini yaxshilash bo‘yicha 27 mingdan ortiq murojaat va takliflar kelib tushdi. Ochiq va konstruktiv takliflar yangi islohotlar dasturini shakllantirishga imkon berdi.
Bu yil uchinchi Ochiq muloqot bo’lib o’tadi.
Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi tomonidan O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi va Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Tadbirkorlik subyektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish boʻyicha vakil (biznes-ombudsman) bilan hamkorlikda koll-markazlar va tahliliy shtab faoliyati yo‘lga qo‘yildi. Haftasiga etti kun, sutkasiga 24 soat operatorlar qo‘ng‘iroqlaringizni kutmoqda. Bu jarayonga mas’ul vazirlik va idoralar jalb etilib, viloyatlarda hududiy shtablar tashkil qilingan.
Ochiq muloqotga kelib tushgan har bir murojaat e’tiborga olinishi, har bir g‘oya mamlakatimiz taraqqiyotini rag‘batlantiruvchi yangi tashabbuslarga asos bo‘lishi muhim ahamiyatga ega.
Tadbirkorlar kunigacha kam vaqt qoldi. Keyinga qoldirmang - xabar va takliflaringizni telefon orqali qoldiring yoki elektron pochta orqali yuboring:

В рамках подготовки к Открытому диалогу Главы государства с предпринимателями работают колл-центры и аналитический штаб
20го августа в Узбекистане ежегодно отмечается День предпринимателей. Приуроченное к дате проходит важнейшее и ожидаемое событие – Открытый диалог Главы государства с предпринимателями, собирающий в онлайн и офлайн форматах тысячи деловых людей.
Доверительная атмосфера – главная отличительная черта мероприятия, призванного выявить системные вопросы, найти пути их решения и подстегнуть развитие бизнеса в нашей стране.
Представьте, традиция диалога в таком формате существует два года, и с 2021го в рамках подготовки всего поступило более 27 тысяч обращений и предложений по совершенствованию деловой среды. Открытые и конструктивные, они позволили сформировать новую повестку реформ.
В этом году состоится уже третий по счету Открытый диалог.
Министерством инвестиций, промышленности и торговли совместно с Торгово-промышленной палатой Узбекистана и Уполномоченным при Президенте Республики Узбекистан по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства (бизнес-омбудсман) вновь организована работа колл-центров и аналитического штаба! 24 часа в сутки, 7 дней в неделю операторы ждут вашего звонка. В работе задействованы ответственные министерства и ведомства, в областях созданы региональные штабы.
Здесь важно, что каждое обращение будет услышано, каждая идея войдет в основу для новых инициатив, стимулирующих развитие нашей страны.
До Дня предпринимателей осталось не долго. Не откладывайте – звоните по телефону, отправляйте электронные обращения и предложения: